The Princeton Field Guide to Dinosaurs: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
bez shrnutí editace
m (Robot: Přesunutí dle ŽOPP od Tayari z 14/10/2017)
m
'''''Princeton Field Guide to Dinosaurs''''' (česky v nepřesném překladu "Princetonský polní průvodce dinosaury") je kniha amerického [[Paleontologie|paleontolog]]a a popularizátora této vědy [[Gregory S. Paul|Gregoryho Scotta Paula]] (* [[1954]]) z roku 2010 (vyšla v nakl. Princetonské Univerzity). Ilustrátorem knihy je rovněž Gregory Paul, který je autorem také všech kosterních rekonstrukcí v obrazových přílohách.
 
Tématem knihy je nový pohled na neptačí [[dinosauři|dinosaury]] - populární objekt současné vertebrátní [[paleontologie]]. Paul uplatňuje své dlouhodobé zkušenosti s moderní rekonstrukcí dinosaurů a zpodobňuje je v maximálně realistickém pojetí. V knize jsou obsaženy například také informace o dinosauřích smyslech, pohybu, gigantismu nebo otázkách metabolismu a fyziologie těchto dávno vyhynulých obratlovců. Paul také pro většinu druhů uvádí poměrně přesné odhady velikosti a hmotnosti, odvozené od jejich kosterních elementů.
 
== Externí odkazy ==
*{{en}} [http://blogs.smithsonianmag.com/dinosaur/2010/10/the-princeton-field-guide-to-dinosaurs/ Článek o knize na blogu ''Dinosaur Tracking''] {{en}}
 
[[Kategorie:Knihy o dinosaurech]]

Navigační menu