Jóšinkan aikidó: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 19 bajtů ,  před 3 lety
úprava textu
(obrázky)
(úprava textu)
| jazyk = ja
| datum přístupu = 2017-07-29
}}</ref> je styl japonského bojové umění Aikidó, který bylobyl založen po druhé světové válce [[Gózó Šioda|''Gózo Šiodou'']] (1915–1994).Navzdory své mladosti vychází Yoshinkan Aikidó z bojového umění Daitó ryu Jujutsu, které patří k nejstarším v japonsku dochovaným bojovým školám. ''Yoshinkan'' je v současnosti druhá největší ''Aikidó'' organizace rozprostírající se po celém světě. Jméno Yoshinkan volně přeloženo znamená ''"Místo kde se kultivuje, zušlechťuje mysl''" a Aikidó znamená ''"cesta rovnováhy, harmonie, nebo míru"''.
 
==Historie==
Gózo Shioda začal učit Aikidó v roce 1950 a o pět let později založil vlastní školu Aikida, kterou pojmenoval Yoshinkan. Důraz se kladl na sebeobranu.
[[Soubor:Shioda2.jpg|náhled|240x240pixelů|Gozo Shioda]]
V roce 1957 vznikl Senchusei kurz který funguje dodnes. Jde o velice intenzivní 11.měsíční výcvik Yoshinkan Aikida několik hodin denně., 6 dnů v týdnu,. naNa jejímjeho závěru se skládají zkoušky na 1.dan. a o jejimžO tvrdém průběhu kurzu byla napsaná kniha ''Angry white pyjamas'' ( ''Rozlobená bílá pižama'') od Roberta Twiggera.
 
V těchto50.tých dobáchaž 60.tých letech Yoshinkan spíše kladl důraz na cvičení policejních jednotek než na cvičení pro všechny lidi, ale nebylo zapovězeno jít cvičit do Yoshinkanu pro civilní osoby.
 
== Technika ==
47

editací

Navigační menu