Left 4 Dead: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 26 bajtů ,  před 3 lety
(slohové úpravy, +neov., -práce a úpr)
{{NeověřenoVlastní výzkum}}{{Infobox - videohra}}'''Left 4 Dead''' je kooperativní [[First-person shooter|FPS střílečka]] vydaná pro počítače s operačním systémem [[Microsoft Windows|Windows]], [[Mac OS X]] a [[herní konzole|konzoli]] [[Xbox 360]]. Za její výrobou stojí společnost [[Turtle Rock Studios]], která byla odkoupena společností [[Valve]]. Hra funguje na enginu Source. Hra byla vydána v USA [[18. listopad|18. listopadu]] [[2008]], v Evropě [[21. listopad|21. listopadu]] 2008 k příležitosti 10. výročí vydání ''[[Half-Life]]''. V roce 2009 vyšlo pokračování této hry s názvem [[Left 4 Dead 2]].
 
V ''Left 4 Dead'' čelí čtveřice přeživších ovládaní umělou inteligencí nebo hráči hordám infikovaných zelenou chřipkou – [[zombie|zombií]]. Princip hry spočívá ve spolupráci proti „AI Režisérovi“, který upravuje tempo a obtížnost hry podle úspěšnosti a postupu hráčů. Ve výsledku je rozmístění infikovaných a předmětů pro každou novou hru jiné.
==Herní režimy ==
 
*=== '''Kampaň''' ===
V tomto režimu se hraje síťová hra, zdekde hraje minimálně jeden živý hráč a další tři postavy, které jsou buď ovládány lidmi nebo počítačem. Přeživší postupně prochází mapami a musí spolupracovat, aby přežili.
 
*=== '''Hra jednoho hráče''' ===
Ve hře hraje jeden hráč a ostatní tři postavy jsou ovládány počítačem. Hráč si může volně zvolit mapy a kapitoly.
 
*=== '''Versus''' ===
Hra je rozdělena na dva týmy pro celkem osm hráčů po síti, což znamená čtyři hráče v každém týmu. Jeden tým je tvořen přežívšími a hraje proti druhému týmu speciálních infikovaných. Po dokončení mapy nebo zabití všech přeživších se hráči týmů vymění.
 
*=== '''Přežití''' ===
Survival mod byl přidán v dubnu 2009 v zadarmo stažitelném Survival Packu. Přeživší se zde snaží přežít co nejdéle proti nekonečným řadám zombií. Přeživší zůstávají celou dobu hry na jedné mapě, po smrti všech přeživších hra končí a hráči jsou odměněni medailemi dle času přežití.
 
===Přeživší ===
Žádný z přeživších nemá žádné speciální schopnosti, liší se vzhledem a hlasem.
* '''Bill -''' je nejstarší postava ve hře a také veteránem z [[Válka ve Vietnamu|války ve Vietnamu]], tudíž umí řádně zacházet se zbraněmi.
* '''Louis -''' pracoval jako asistent v prodejně s elektrospotřebiči.
* '''Zoey -''' je jediná žena v týmu, pochází ze zámožné rodiny.
* '''Francis -''' je hrubý, surový a neslušný, ale je to dobrý chlap, který vám vždy hlídá záda. Jen má velký problém s nenávistí u všeho co uvidí.
 
===Nakažení ===
* '''Zombie''' '''-''' jsou obyčejní infikovaní, běžně se jen bloumají, ovšem pokud si všimnou přeživších, okamžitě se rozběhnou a zaútočí. Jako jednotlivci jsou slabí, ale v hordách jsou nebezpeční.
 
* '''Bouchač (Boomer)''' '''-''' speciální zombie, je nejtlustší postavou ve hře. Jeho speciální vlastností je zvracení na přeživší. Tyto zvratky hráče oslepí a zbaví jej veškeré orientace, také přitahují všechny běžné zombie v okolí.
 
* '''Dýmák (Smoker)''' '''-''' vysoký a hubený zombie, který dokáže vysunout svůj jazyk na obrovské vzdálenosti, chytit přeživšího a přitáhnout si jej. Vždy po své smrti vypustí oblak zeleného kouře.
 
* '''Lovec (Hunter)''' '''-''' tichý zombie, který musí být na čtyřech, aby byl připraven skokem zaútočit na přeživší. Zabíjí skokem, při kterém skolí přeživšího na zem a začne jej trhat. Přeživšího může osvobodit jen spoluhráč.
 
* '''Tank -''' největší a nejsilnější nakažený ve hře, který dokáže trhat kusy silnic, které háže po přeživších. Vydrží hodně poškození. Jediný způsob jak ho rychle zabít je střílet na něj ze dvou samopalů, útočné pušky a automatické brokovnice.
 
* '''Čarodějnice (Witch)''' - zombie, která sedí a brečí. Pokud jí hráči neprovokují světlem nebo zvuky, Čarodějnice si jich ani nevšimne. Pokud však zaútočí, rychle se přiblíží k narušiteli, shodí ho okamžitě na zem a začne ho trhat.
 
==Externí odkazy ==
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu