Proudová šifra: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Velikost nezměněna ,  před 4 lety
m
oprava syntaxe
Bez shrnutí editace
m (oprava syntaxe)
Bezpečné použití zabezpečené synchronní proudové šifry vyžaduje, aby člověk nikdy používal stejné šifrovací klíče dvakrát. Aplikační návrháři si musí také uvědomit, že většina proudových šifer neposkytuje ''věrohodnost''. Soukromé zašifrované zprávy mohou být změněny v průběhu přenosu.
 
Krátké období proudových šifer bylo praktickým zklamáním. Například 64bit blokové šifry, jako je [[Data Encryption Standard|DES]], lze použít ke generování šifrovacího klíče v OFB režimu. Nicméně, když nepoužíváte plnou zpětnou vazbu, výsledný proud má podobu asi 2<sup>32</subsup> bloků v průměru. Pro mnoho aplikací je toto období příliš krátké. Například pokud je šifrování vykonáváno ve výši 8 [[Byte#Megabyt|MB]] za sekundu, tak při proudovém období 2<sup>32</sup> se budou bloky opakovat asi po dobu půl hodiny.
 
Některé aplikace využívající proudovou šifru [[RC4]] jsou napadnutelné kvůli nedostatkům v klíčových nastaveních. RC4 je rutinní, nové aplikace by měly být schopné buď se vyhnout RC4 nebo se ujistěte, že všechny klíče jsou jedinečné a ideálně [[souvisejícími klíčovými|nesouvisející]] (např. generované [[kryptografické hashovací funkce]]) a že první bajty šifrovacího klíče jsou zahozeny.

Navigační menu