Světový pohár v biatlonu 2017/2018 – Anterselva: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(→‎Průběh závodů: +masák žen)
Mezi muži zvítězil – s největším náskokem za posledních 13 let – [[Johannes Thingnes Bø]]. Střílel čistě a od první střelby navyšoval náskok na druhého [[Martin Fourcade|Martina Fourcada]], který si zase udržoval bezpečný odstup od nakonec třetího Rusa [[Anton Šipulin|Anton Šipulina]].
[[Ondřej Moravec|Ondřeji Moravcovi]] se nevydařily střelby vleže, kde udělal celkem čtyři chyby. Vstoje střílel sice jako jeden z mála čistě, ale i vinou pomalého běhu klesl na 44. pozici v cíli. Překvapením byl naopak výkon [[Michal Šlesingr|Michala Šlesingra]], který střílel čistě a chybu udělal až při poslední položce. Oproti startovní pozici se zlepšil o 31 míst a dojel na 24. místě. Body získal i [[Adam Václavík]], který nezasáhl jen jeden terč při střelbě vleže a posunul se o 23 pozic na 34. místo.
 
<!--
=== Závody s hromadným startem ===
Před nedělními stíhacími závody začalo sněžit a v závodě žen na závodnice několikrát spadl sníh ze stromů. [[Veronika Vítková]] se na střelnici udělala celkem tři chyby a byla viditelně unavená, takže kromě prvního kola zajížděla jedny z nejhorších běžeckých časů a do cíle dojela na 27. místě. Od začátku závodu vedla domácí [[Dorothea Wiererová]], která si před poslední střelbou vypracovala téměř 20vteřinový náskok před Slovenkou [[Anastasia Kuzminová|Anastasií Kuzminovou]]. Při ní však Wiererová chybovala dvakrát a Kuzminová jednou, takže se do čela dostala Běloruska [[Darja Domračevová]], která se po chybě na první střelbě postupně propracovávala dopředu a zvítězila. Druhou Kuzminovou ještě stíhala Finka [[Kaisa Mäkäräinenová]], která udělala celkem čtyři chyby a do posledního kola vyjížděla z 8. místa, ale přes nejrychlejší běžecký čas už Slovenku předjet nestačila a skončila třetí. Zklamaná Wiererová nakonec dojala až na 7. místě.
== Pořadí zemí ==
 
<!--== Pořadí zemí ==
{| class="wikitable sortable" style="text-align:center;"
!style="width:20px;"|Pořadí

Navigační menu