Free hugs: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 28 bajtů ,  před 15 lety
wikifikace
(kat., commons, wikifikovat)
(wikifikace)
'''Free hugs''' (česky ''objetí zdarma'') je kampaň, která se objevila na Internetu[[Internet]]u v roce [[2004]]. Později v roce [[2006]] byla zpopularizovaná na Internetu videoklipem. Dobrovníci v ní poskytují zdarma objetí každému člověku. Nejde jim o získávání jmen nebo seznamování, jen chtějí dělat lidem radost.
{{Wikifikovat}}
'''Free hugs''' (česky ''objetí zdarma'') je kampaň, která se objevila na Internetu v roce 2004. Později v roce 2006 byla zpopularizovaná na Internetu videoklipem. Dobrovníci v ní poskytují zdarma objetí každému člověku. Nejde jim o získávání jmen nebo seznamování, jen chtějí dělat lidem radost.
 
== Historie ==
V roce [[2004]] přiletěl do [[Sydney]] [[Juan Mann]]. Když vystoupil z letadla a dostal se do terminálu, spatřil několik lidí, kterak se objímají se svými známými a jsou evidentně šťastni. On sám ale neměl koho obejmout a tak si vzal velký papír a napsal něj velkými písmeny FREE HUGS a vyšel do nejrušnější ulice v [[Sydney]] Pitt Street Mall. Zpočátku mu lidé nedůvěřovali, ale poté k němu přišla jedna stařenka a řekla mu, že jí ten den ráno umřel pes a je to přesně rok, co její jediná dcera zahynula po autonehodě. Juan ji objal a stařence se na tváři objevil úsměv. Poté se přidávali další a další lidé, které Juan objímal. V roce [[2006]] se video objevilo na [[Youtube]], kam ho umístil člen skupiny [[Sick Puppies]], společně s jejich písní All the same. Video se stalo ohromně populární a lidé začali dělat také své vlastní
Free hugs.
 
== Zákaz Free hugs ==
Sydneyské[[Sydney]]ské policii se nelíbila veřejné objímání lidí na uliceulici a tak byla tato činnost zakázána. Poté ale co skupina lidí okolo Juana Manna včetně jeho samotného získala 10 000 podpisů na petice pro obnovení Free hugs, policie byla nucena tuto akci znovu povolit.
 
== Externí odkazy ==
1 161

editací

Navigační menu