Temný pán: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 27 bajtů ,  před 15 lety
m
robot: typografické a kódové korekce a náhrady přesměrování podle specifikace
Bez shrnutí editace
m (robot: typografické a kódové korekce a náhrady přesměrování podle specifikace)
== Temní páni ve Star Wars ==
 
Ve [[Star Wars]] je '''Temný pán ze Sithu''' nejvyšší možná dosažitelná hodnost v řádu [[Sith]].
 
Temní páni jsou ti nejmocnější Sithové dané generace, kteří nejlépe vládnou Temné straně [[Síla (Star Wars)|Síly]]. V historii jich bylo od počátku řádu Sith (kolem 6900 let před bitvou o Yavin) známo nejméně 37 a to pouze do porážky Impéria. Ale i po něm se objevovali noví Temní páni. Některá těla jsou pohřbena na sithské domovské planetě [[Korriban]]. Kromě Temných pánů se mezi nejmocnější řadí Xendor, který žil asi 24500 let PřBY, v období Prvního velkého [[Schizma|schizmatu]]. Pravděpodobně se jednalo o prvního temného Jedi (druhým byla jeho milenka Arden Lyn).
*[[Dathka Graush]]
*[[Ajunta Pall]]
*[[Tulak Hord]]
*[[Marka Ragnos]]
*[[Naga Sadow]]
*[[Freedon Nadd]]
*[[Exar Kun]]
*[[Darth Revan]]
*[[Darth Malak]]
*[[Darth Traya]]
 
Nasledují a [[Darth Sion]]
Darth Traya jmeno Kreia, mistři neznámí, učedníci: Darth Revan, Darth Nihilus, Darth Sion, Vypovězená.
 
Další Temný pán byl [[Darth Nihilus]], Pán hladu. Bylo to velice mocné stvoření. Byl propastí v Síle a tak se potřeboval stále živit na jiných k Síle citlivých bytostech. Měl schopnost vysát život z celé planety, zničil tak miraluckou planetu jménem Katarr se shromážděnými Jedii na jejím povrchu. Jeho vlajková loď byla Ravager, který sloužil v bitvě u Malachoru V, kterou skončily mandalorianské války. Nakonec byl zrazen svou mistryni Darth Trayou a odletěl na Telos, kde byl na své lodi poražen Vypovězenou a svou bývalou učednicí Visas Marr. (Mistr Darth Traya. Učedník Visas Marr)
 
Následujícím Temným pánem byl "neznámý Darth". Byl to jeden z mála Sithů, který prežil sithskou válku a dál přenesl tradice i titul "Darth".
 
*[[Darth Ruin]]
*[[Dark Underlord]]
*[[Darth Rivan]]
*[[Belia Darzu]]
 
Další byl [[Lord Kaan]]. Byl to Temný pán během posledních let nových sithských válek okolo roku 1000 PřBY. Kaan byl kdysi mistr Jedi, který propadl temné straně a připojil se k novému sithskému řádu. Vedl velkou armádu Sithů, známou jako Bratrstvo temnoty proti velke armádě Jediu, známé jako Armáda světla, vedené lordem Hothem. Tento Sith nemel rád Dartha Banea a nesouhlasil s jeho myšlenkou, že Sithů by mělo být málo. Pokusil se ho otrávit, ale nepovedlo se mu to. Nakonec se sám zabil v hrobce při útoku lorda Hotha.
 
Zároveň s Kaanem byli i další:
 
*[[Qordis]]
*[[Lord Kopecz]]
*[[Kas im]]
*[[LaTor]]
*[[Seviss Vaa]]
*[[Kaox Krul]]
 
Potom přišel [[Darth Bane]]. Byl učedníkem Qordise. Jeho největším sokem byl Kaan.
Bane věřil, že Sithové by měli existovat jen v malých skupinách namísto armády, ale ostatní Sithové s ním nesouhlasili, spojili se pod vedením lorda Kaana a vytvořili Bratrstvo temnoty se sídlem na Ruusanu. Kaan následně Dartha Banea otrávil, ale místo smrti mu přivodil záchvat hněvu.
Poté, co se vyléčil z otravy, letěl Bane na Ruusan. Tam Bane nechal propuknout svůj hněv a celou pevnost na Ruusanu zničil. Zachránil jen díky Sile jednu jediskou dívku jménem Zannah. Chránil ji proti silám Kaana a nakonec se mu podařilo utéct v jeho lodi, než byl na Ruusanu zničen všechen život, včetně Kaana.
O několik let později letěl nad měsícem Dxun a duchové jeho mistra Qordise a protivníka Kaana mu poškodili loď a ta se zřítila přímo do hrobky Freedona Nadda. Tam nasel Bane mnoho artefaktů včetně sithského holocronu. Jeho kůže se pokryla parazitickým orbaliskem a vytvořila na něm živé brněni. Nakonec Bane z Dxunu utekl a rozhodl se, ze vytvoří nový sithský řád. Bylo mu jasné, že kdyby bylo opět mnoho Sithů, dříve či později by bojovali mezi sebou o moc a proto ustanovil Zákon dvou. Vždy dva jsou, ani víc, ani méně, mistr a učedník. Jako učedníka si vzal Darth Zannah. (Mistr Lord Qordis. Učedník Darth Zannah)
 
Následovala [[Darth Zannah]]. Tato sith byla první z linie mistr-učednik po Darthu Baneovi. Používala dvoubřitý světelný meč podobně jako Exar Kun. (Mistr Darth Bane. Učedník neznámý)
 
Dalším známým byl [[Darth Cognus]]. O tomto Temném pánovi se toho mnoho neví. Vlastně je znám jen jeho učedník. (Mistr neznámý. Učedník Darth Millennial)
 
Jeho učedníkem byl [[Darth Millennial]]. Tento Temný pán nesouhlasil s učením svého mistra Dartha Cognuse a Baneovým Zákonem dvou. Proto svého mistra opustil a odletěl na planetu Dromund Kaas, kde založil tajnou organizaci temné strany s názvem Proroci temné strany. (Tito prorokové byli později ovládnuti Darthem Sidiousem a mnoho z jejich členů si vybral za své Adepty temné strany (jedním z nich byl například Kadann). (Mistr Darth Cognus. Učedník neznámý.)
 
Někdy poté byl [[Darth Vectivus]]. O tomto pánovi není známo skoro nic.
 
Později byl [[Darth Plagueis Moudrý]]. Tento lord byl velice znalý temné strany a dokázal ovlivnit midi-chloriany, aby stvořil život a oddálil smrt. Stal se velice mocným, ale byl zavražden ve spánku svým vlastním studentem. (Mistr neznamý. Učedník Darth Sidious).
 
*[[Darth Sidious]].
*[[Darth Maul]]
*[[Darth Tyranus]]
42 548

editací

Navigační menu