Diskuse s wikipedistou:Svenkaj: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
pár drobků do mlýna stran Pály
(pár drobků do mlýna stran Pály)
Zdravím, koukám, že jste začal významně měnit článek [[Bern]]. Já do něj v dubnu 2015 přidal cca 7500 bajtů jako překlad ze slovenské Wiki. Asi zdroj nebyl dokonalý, ale ty některé věty tam stále jsou. Prosím, vraťte překladovou šablonu do textu. Její absence je to v rozporu s závaznými pravidly, tedy při překladu (i pak upraveném) uvést zdroj. Také jste smazal dost informací, které jsem tam tím překladem vložil, možná by se dali jen upravit /ale neumím teď v rychlosti přesněji určit/. --[[Wikipedista:Pavouk|Pavouk]] ([[Diskuse s wikipedistou:Pavouk|diskuse]]) 2. 11. 2017, 18:19 (CET)
:{{Re|Pavouk}} Jo, asi jsem se ukvapil s tím mazáním slovenské Wiki jako zdroje; dám ji klidně zpátky. Ale říkal jsem si, že do slovenštiny to stejně bylo přeloženo z nějakého švýcarského zdroje, ať už v němčině nebo francouzštině. Čili by to byl překlad překladu. S tím úvodem to považuji za trochu složitější. Díval jsem se, jak je Bern upraven v cizojazyčných zejména německé, francouzské, a anglické. Ve všech je stručná charakteristika města, turistické podrobnosti jsou uvedeny dál. Podobně bych chtěl postupně ten článek upravit, jen to nejde najednou. Dost Bern znám a mám to město rád, tak nemám v úmyslu zbytečně vyhazovat informace, které tam mají být. Zatím to, prosím, považujte za meziprodukt. Klidně mě zkontaktujte přímo e-mailem, ať se poradíme nakrátko. Víc hlav víc ví. Zdraví --[[Wikipedista:Svenkaj|Svenkaj]] ([[Diskuse s wikipedistou:Svenkaj|diskuse]]) 2. 11. 2017, 18:43 (CET)
:: Děkuji za obšírnou zprávu. (Mě se v Bernu líbilo a na české Wiki byl text nedostatečný, tak jsem ho tehdy v rychlosti rozšířil.) Beru to jako meziprodukt, až to budete mít vylepšeno, rád se na to podívám a pomohu z dalším vylepšením. Jako vzor (např. pořadí a nadpisy jednotlivých sekcí) mohou sloužit nejlepší články [[Wikipedie:Nejlepší_články]], jsou tam i o městech (Třebíč, Hejnice), zatím však - myslím- žádné zahraniční. --[[Wikipedista:Pavouk|Pavouk]] ([[Diskuse s wikipedistou:Pavouk|diskuse]]) 2. 11. 2017, 19:12 (CET)
 
== J. J. Pála ==
K Pálovi před pár lety v rámci geocachingu vznikla položka s docela obsáhlým životopisným listingem:
 
* https://www.geocaching.com/geocache/GC3TRAN_j-j-pala-bonus
 
Snad může být pročtení onoho listingu užitečnou inspirací při vytváření článku.
 
Jinak k epizodě kolem udání Maruščákové Pálou snad jenom předem na vysvětlenou poznamenám, že osada Holousy tehdy příslušela pod obec Brandýsek. Jméno nacisty utracené Pálovy dělnice tak kupř. figuruje na pomníku místních obětí okupace na křižovatce v centru Brandýska (dokumentoval jsem to např. na [[:Commons:File:Brandysek_KL_CZ_memorial_to_victims_of_Nazi_occupation_006.jpg]] atd.). Tolik drobnosti, co mi k tématu napadly. Ať se daří v díle! :-)--[[Wikipedista:Miaow Miaow|Miaow Miaow]] ([[Diskuse s wikipedistou:Miaow Miaow|diskuse]]) 8. 11. 2017, 11:16 (CET)

Navigační menu