Free hugs: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 161 bajtů ,  před 15 lety
úprava - možná lepší název?
(Nová stránka: == Free hugs - objetí zdarma == Free hugs(česky objetí zdarma) je kampaň, která se objevila na Internetu v roce 2004. Později v roce 2006 byla zpopularizovaná na Internetu vi...)
 
(úprava - možná lepší název?)
'''Free hugs''' (česky ''objetí zdarma'') je kampaň, která se objevila na Internetu v roce 2004. Později v roce 2006 byla zpopularizovaná na Internetu videoklipem. Dobrovníci v ní poskytují zdarma objetí každému člověku. Nejde jim o získávání jmen nebo seznamování, jen chtějí dělat lidem radost.
== Free hugs - objetí zdarma ==
 
Free hugs(česky objetí zdarma) je kampaň, která se objevila na Internetu v roce 2004. Později v roce 2006 byla zpopularizovaná na Internetu videoklipem. Dobrovníci v ní poskytují zdarma objetí každému člověku. Nejde jim o získávání jmen nebo seznamování, jen chtějí dělat lidem radost.
 
 
== Historie ==
V roce 2004 přiletěl do Sydney Juan Mann. Když vystoupil z letadla a dostal se do terminálu, spatřil několik lidí, kterak se objímají se svými známými a jsou evidentně šťastni. On sám ale neměl koho obejmout a tak si vzal velký papír a napsal něj velkými písmeny FREE HUGS a vyšel do nejrušnější ulice v Sydney Pitt Street Mall. Zpočátku mu lidé nedůvěřovali, ale poté k němu přišla jedna stařenka a řekla mu, že jí ten den ráno umřel pes a je to přesně rok, co její jediná dcera zahynula po autonehodě. Juan ji objal a stařence se na tváři objevil úsměv. Poté se přidávali další a další lidé, které Juan objímal. V roce 2006 se video objevilo na Youtube, kam ho umístil člen skupiny Sick Puppies, společně s jejich písní All the same. Video se stalo ohromně populární a lidé začali dělat také své vlastní
Free hugs.
 
 
== Zákaz Free hugs ==
Sydneyské policii se nelíbila veřejné objímání lidí na ulice a tak byla tato činnost zakázána. Poté ale co skupina lidí okolo Juana Manna včetně jeho samotného získala 10 000 podpisů na petice pro obnovení Free hugs, policie byla nucena tuto akci znovu povolit.
 
 
== Odkazy ==
[* [http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoID=1203357539&n=2] Video na MySpace]
Video na MySpace
[* [http://freehugscampaign.org/] Oficiální stránka kampaně]
[[http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoID=1203357539&n=2]]
 
[[de:Free Hugs Campaign]]
Oficiální stránka kampaně
[[en:Free Hugs Campaign]]
[[http://freehugscampaign.org/]]
[[fr:Free Hugs]]
[[it:Abbracci gratis]]
[[ja:フリー・ハグズ]]
[[pt:Free Hugs]]
[[sk:Objatie zadarmo]]
[[zh:自由拥抱运动]]

Navigační menu