Krimpovací kleště: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 147 bajtů ,  před 15 lety
drobné úpravy a foto z commons
m (úpravy)
(drobné úpravy a foto z commons)
[[Image:Crimper_HDF200.jpg|thumb|Krimpovací kleště pro koaxiální kabely]]
'''Krimpovací kleště''' je zařízení podobné [[kombinované kleště|kombinovaným kleštím]], tzv. kombinačky, protože má čelisti. Krimpovací kleště mají přizpůsobené čelisti pro konkrétní konektory. Používají se k nasazování konektorů na konec kabelu, [[krimpování]], což je v mnoha případech jednodušší alternativou k [[pájení]]. Nejčastější krimpovací kleště jsou kleště na [[RJ konektory]] a konektory na [[koaxiální kabel]]y např. N, SMA. Krimpování je poměrně spolehlivá metoda spoje. Nakrimpování konektoru je nevratné a konektor nelze bez jeho poškození z kabelu odstranit a znovu použít.
'''Krimpovací kleště''' (též '''krimplovací''') jsou specializované [[kleště]] podobné [[kombinované kleště|kombinovaným kleštím]].
 
'''Krimpovací kleště''' je zařízení podobné [[kombinované kleště|kombinovaným kleštím]], tzv. kombinačky, protože mámají čelisti. Krimpovací kleště mají přizpůsobené čelisti pro konkrétní konektorytypy konektorů. Používají se k nasazování konektorů na konec kabelu, ([[krimpování]]), což je v mnoha případech jednodušší alternativou knež [[pájení]]. Nejčastější krimpovací kleště jsou kleště na [[RJ konektory]] a konektory na [[koaxiální kabel]]y, např. N, SMA. Krimpování je poměrně spolehlivá metoda spoje. Nakrimpování konektoru je nevratné a; konektor nelze bez jeho poškození z kabelu odstranit a znovu použít.
{{Pahýl}}
 
<!-- [[en:Crimping pliers]][[en:Crimp (joining)]] -->
 
{{technologický pahýl}}
 
[[Kategorie:Nástroje]]

Navigační menu