Damašek: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 476 bajtů ,  před 4 lety
reference, -POV, link
(rv, aktualizace)
(reference, -POV, link)
 
== Charakter města ==
'''Damašské Staré město ''' je ukryto za vnitřními hradbami a přístup sem vede několika branami. Nachází se zde několik mešit, [[Citadela (Damašek)|citadela]], vojenská pevnost, bývalé rezidence a paláce vlivných a bohatých kupců a správců. Okolí města tvoří především hory a řeka [[Barada]].
 
Syrské hlavní město uchvátí na první pohled. Tvoří příjemnou oázu uprostřed pouště. Okolí města tvoří především hory a řeka Barada. Damašek je pro většinu návštěvníků tím nejkrásnějším pohledem na Orient – staré mešity, zahalené ženy, čajovny a vodní dýmky, tržnice. Damašek je obdivován především díky svým pozoruhodným kontrastním jevům – na Starém městě nemoderní autobusová a taxi doprava, kupci s oslíky a povozy, v nových částech potom technicky vyspělé luxusní klimatizované autobusy a luxusní [[Metro v Damašku|damašské metro]].
 
'''[[Letiště Damašek|Mezinárodní letiště Damašek]]''' ([[IATA]]: '''DAM''', [[Mezinárodní organizace pro civilní letectví|ICAO]]: '''OSDI''') je situované 20 km od centra města. Nabízí pravidelné spojení do předních světových destinací – Moskva, Paříž, Londýn, Berlín, Madrid, Amsterdam, Frankfurt nad Mohanem nebo Stockholm. Pravidelnou linku z [[Letiště Václava Havla Praha|Ruzyňského mezinárodního letiště]] v [[Praha|Praze]] do Damašku provozovaly také [[České aerolinie]] až do května 2011, kdy byly z ekonomických důvodů zastaveny.<ref>[http://ekonomika.idnes.cz/csa-pozastavi-lety-do-damasku-a-kahiry-o-linky-neni-zajem-pk5-/eko-doprava.aspx?c=A110422_185235_eko-doprava_abr ČSA pozastaví lety do Damašku a Káhiry, o linky není zájem], idnes.cz, 22. dubna 2011</ref>
* {{flagicon|India}} [[Navi Mumbai]], [[Indie]]
 
== Související článkyOdkazy ==
=== Související články ===
* [[Seznam světového dědictví v arabských státech]]
 
=== Externí odkazyReference ===
<references />
 
=== Externí odkazy ===
* {{Commonscat}}
* [http://www.damascus-online.com/ Damašek online]

Navigační menu