Alexander Leipold: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 16 bajtů ,  před 3 lety
m
Přidání šablony commonscat dle ŽOPP z 28. 7. 2016; kosmetické úpravy
m (kategorie)
m (Přidání šablony commonscat dle ŽOPP z 28. 7. 2016; kosmetické úpravy)
Zápasení se vrcholově věnoval od dětství v [[Dolní Franky|Dolních Frankách]] pod vedením Gerharda Weisenbergera. V roce [[1988]] se v 19 letech stal stabilním členem západoněmecké seniorské reprezentace a zajistil si účast na [[letní olympijské hry 1988|olympijských hrách v Soulu]]. V základní skupině skončil na čtvrtém a do bojů o medaile nepostoupil. Obsadil 7. místo.
 
V roce [[1991]] získal před domácím publikem titul mistra Evropy. Zlepšenou výkonnost si však do olympijského roku [[1992]] nepřinesl. Na [[letní olympijské hry 1992|olympijských hrách v Barceloně]] nevyhrál jediný zápas ve skupině a skončil v poli poražených. V roce [[1994]] získal svůj jediný titul mistra světa, v nižší lehké váhové kategorii, než pravidelně zápasil. V roce [[1996]] startoval na [[letní olympijské hry 1996|olympijských hrách v Atlantě]], ve druhém kole prohrál s pozdějším vítězem [[Buvajsar Sajtijev|Buvajsarem Sajtijevem]] z Ruska a obsadil celkově 5. místo.
 
V období po olympijských hrách v Atlantě patřil mezi nejlepsí velterové váhy, ale na fenomenálního Sajtijeva nestačil. V roce [[2000]] udělal maximum aby Sajtijeva porazil na [[letní olympijské hry 2000|olympijských hrách v Sydney]]. V přípravě však něco neudělal správně. Po suverénním výkonu získal zlatou olympijskou medaili, kterou záhy musel vrátit pro dopingový nález. V turnaji se paradoxně se Sajtijevem neutkal. Přemožitelem Sajtijeva byl překvapivě Američan [[Brandon Slay]], kterého ve finále jednoznačně porazil. Zlatou olympijskou medaili musel po měsíci vrátil za užití steroidu zvaného [[nandrolon]]. Tento steorid sportovcům pomává při zvýšené fyzické zátěži se nezranit.<ref>Nandrolone je steroid, který slouží k ochraně svalů a šlach při enormní fyzické zátěži tzv. sportovec po užití této látky je schopen zvýšené fyzické námahy se s níženým rizikem natažení svalů či šlach.</ref> Následoval dlouletý zákaz startu, který mu byl po roce zrušen. S právníky dokázal, že látku užil nemyslně.
 
== Externí odkazy ==
* {{commonscat}}
* [https://www.iat.uni-leipzig.de/datenbanken/dbfoeldeak/daten.php?spid=EAB2BBB41A6D4136A6B609C05FA7F8E0 Výsledky Alexandra Leipolda na iat.uni-leipzig.de]
{{Seznam medailistů na mistrovství světa ve volném stylu - (muži - lehká váha)}}
113 777

editací

Navigační menu

Osobní nástroje

Jmenné prostory

Varianty

Další