Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:Vřed: Porovnání verzí

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Přidáno 1 274 bajtů ,  před 6 lety
→‎Diskutování: komentář k ochraně osobních údajů
(→‎Diskutování: komentář k ochraně osobních údajů)
::OK, tu IP adresu jsem (ještě na NS) vyzval k ukončení diskuse. Zdraví --[[Wikipedista:Mario7|Mario7]] ([[Diskuse s wikipedistou:Mario7|diskuse]]) 13. 10. 2016, 00:25 (CEST)
:::To je dobře, díky, hezký večer. S Náhledy se zkusím polepšit. --[[Wikipedista:Vřed|Vřed]] ([[Diskuse s wikipedistou:Vřed|diskuse]]) 13. 10. 2016, 00:30 (CEST)
:::: Dobrý den, Já ještě přidám komentář k ochraně osobních údajů. Tato věc se na Wikipediii bere velmi vážně a v souladu se závazným pravidlem [[WP:Blokování]] můžete být za zvěřejňování osobních údajů zablokován. Máte pravdu, že IP adresa je do jisté míry věc věřejná, neboť si pomocí nástrojů jako http://whatismyipaddress.com můžete zjistit podrobnosti včetně geolokace. Nicméně zde na Wikipedii respektujeme právo na soukromí, a pokud si editor přeje zůstat v anonymitě (<u>a při tom neporušuje pravidla</u>), tak jeho přání respektujeme. Čili pokud jste si soukromě zjišťoval podrobnosti o IP adrese, bylo to (z hlediska Wikipedie) v pořádku. Pokud jste zjistil, že je na nějakém blacklistu, a upozornil jste na to editora jí používajícího, bylo to také v pořádku. Ovšem zveřejnění informací o geolokaci dané IP adresy zde na Wikipedii už v pořádku nebylo. Je totiž nutno předpokládat, že jde o údaj, který si onen (anonymní) editor zřejmě přeje utajit, čili zveřejněním tohoto údaje se dopouštíte porušení práva na soukromí. Děkuji za pochopení. --[[Wikipedista:Vachovec1|Vachovec1]] ([[Diskuse s wikipedistou:Vachovec1|diskuse]]) 13. 10. 2016, 00:41 (CEST)