Diskuse s wikipedistou:Khaan90: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
:::: 2Martin Urbanec: No ale nějaký latinský význam zkratky oficiálně vůbec kodifikované nemají (držíme se zdroje), tak jak u nich může být napsané, že '''uděluje se'''?
::::: Uděluje se ten titul, nikoliv ten význam. A není nutné, aby to bylo oficiálně kodifikované, stačí, když existuje zdroj. Který (k "rozvinutí" zkratky) existuje (Ottův slovník naučný), vizte [[:s:Ottův slovník naučný/J. U. Dr.]] u doktora práv. K překladu latiny do češtiny pak je třeba už jen slovník. --[[Wikipedista:Martin Urbanec|Martin Urbanec]] ([[Diskuse s wikipedistou:Martin Urbanec|diskuse]]) 30. 7. 2016, 21:11 (CEST)
:::::: 2Martin Urbanec: Nikoliv. Přečte se si prosím § 46 (http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1998-111) uděluje se akademický titul '''doktor práv''' (nebo třeba '''bakalář'''). To je '''akademický titul'''. Oficiální možná zkratka toho akademického titulu je pak '''JUDr.''' ('''zkratka akademického titulu'''). Latinský překlad toho titulu je pak jedna věc. A původní (latinské) významy titulu, překlady (vavřínem ověnčený, učenec...), a případně zkratky, je pak jiná věc. Ale to někteří (viz výše) nebyli schopni pochopit, protože místo, aby si rozklikni primární zdroj (vysokoškolský zákon), tak (nebudu je jmenovat) původní staré významy nahrazují těmi, které mají být aktuální. (Samozřejmě pokud jsem někde uvedl chybně genitiv, tedy 2. pád, místo prvního, tak je to detail a stačí to dodatečně opravit, což jsem řekl, nerevertoval bych to. Ale rozhodně ne kvůli tomu dělat celkový rollback změn, to je prostě škodolibost nejvyššího ražení.) '''PS: Přítel kolegy Vlouta, Kacir, mi dal 12h ban za údajné osobní útoky na uživatele Vlout a jistě mne zablokuje znovu, tedy vám již dále nebudu moci odpovídat.''' (Samozřejmě uživatel Vlout za škodolibý revert-rollback jistě recipročně žádným správcem potrestán nebyl (a jistě ani ne za osobní urážlivé útoky: výroky o vydírání na své diskusní stránce apod.). A podpůrná vyjádření Kacire, že se jedná o lstivý vandalismus, to snad nemůže myslet vážně. Vážený pane, nevím jak vy, ale toto opravdu nemám zapotřepízapotřebí, dítě už opravdu nejsem a myslím, že to víte dobře i vy, dítě už opravdu nejsem; ale z nějakého důvodu podporujete uživatele Vlouta (asi se dlouho znáte, tipuji, a tedy nejste objektivní), jinak byste takový nesmysl nikdy nemohl napsat. Někteří (nebudu jmenovat) zapomínají evidentně nad tím, že Wikipedie má být komunitní projekt a na základní: '''Opravdu se nebojte editovat. Když se vám občas něco nepovede, jiní to spraví.''' Myslím, že je opravdu správný čas na to, tady prásknout dveřmi, protože exekutivní práva tady na Wikipedii evidentně mají v rukou někteří uživatele-děti, které nejsou schopny diskutovat, a tedy ještě předtím banují nebo mažou objektivní diskusi (bez vulgarismů, nadávek apod.), bohužel; o nějakém vzdělání a kvalifikaci těchto dětí s právy (třeba revertéra, např. uživatele Vlout, či správce – Kacir apod.) si pak nedělám nejmenší iluze (těžko je to výkvět uživatelů s Ph.D. apod.) --Khaan [banned by Kacir]
1 774

editací

Navigační menu