Diskuse s wikipedistou:Khaan90: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
:Ne, nesouhlasím, je třeba totiž v prvé řadě vedle ofic. zkratky titulu, napsat '''titul – česky''', nikoliv '''český význam''' (významů je, bylo a bude plno, v historii atd. atd.). A žádný titul, který se dnes uděluje ('''uděluje se''' je tam napsané u něj), který by se jmenoval '''doktor (obojího) práv(a)''' neexistuje, prosím držme se zdroje (zákona http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1998-111) a nevymýšlejme blbosti (historické obdoby mohou být uvedeny na stránce toho kterého hesla a taky jsou). --[[Wikipedista:Khaan90|Khaan]] ([[Diskuse s wikipedistou:Khaan90|diskuse]]) 30. 7. 2016, 20:53 (CEST)
:: Já myslím, že netřeba. ''Baccalaureus'' je totiž latinský význam té zkratky, přesněji ta rozepsaná zkratka. Maximálně bychom tam mohli uvést ''rozepsaná zkratka'' či tak něco, ale myslím, že ''latinský význam'' je lepší. Stejně tak ''bakalář'' je význam (či překlad, to je vlastně jedno) rozepsané zkratky. Máte pravdu v tom, že žádný titul ''doktor obojího práva'' neexistuje. To však článek netvrdí, tvrdí jen, že význam ''juris utriusque doctor'' je ''doktor (obojího) práv(a)'', což už pravda je. Variantou by bylo dodělat tam pole poznámka či rovnou ''název titulu'' a tam napsat, pod jakým názvem se ten titul uděluje. --[[Wikipedista:Martin Urbanec|Martin Urbanec]] ([[Diskuse s wikipedistou:Martin Urbanec|diskuse]]) 30. 7. 2016, 20:58 (CEST)
::: Mimochodem, vše co ja napíšu (bez jakýchkoliv vulgarizmů) jakožto kritika, mi Vlout ''refaktorizuje'', ale to že on mne na své diskusní stránce obviňuje z vydírání a další osobní útoky, to se přejde bez ničeho, to je skvělé, opravdu. --[[Wikipedista:Khaan90|Khaan]] ([[Diskuse s wikipedistou:Khaan90|diskuse]]) 30. 7. 2016, 21:04 (CEST)
1 774

editací

Navigační menu