Diskuse s wikipedistou:Khaan90: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(informace, refaktorizace)
:::Problém je v tom, že vy neumíte pozorně číst. Vidíte tam (https://cs.wikipedia.org/wiki/Akademick%C3%BD_titul) snad napsáno '''původní latinský význam''', nebo '''původní latinský překlad'''? Ne. Záhlaví tabulky se jmenuje '''titul – česky''' a '''latinsky''', tedy titul tak, jak se uděluje dnes (a jeho následný překlad do latiny), přičemž je logické, aby historické latinské vývoje (a event. jiné historické zkratky, např. PaeDr. a PaedDr. apod.) byly zpracovány v historii každého hesla (po kliknutí na konkrétní zkratku). Vysokoškolský zákon (http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1998-111) v dnešní podobě uvádí pouze '''doktor práv''' ve zkratce '''JUDr.''' (ano, dříve opět to bylo jinak, obojího atd.), nebo '''doktor''' ve zkratce '''Ph.D.''' (původní latinský historický význam je zase jiný), nebo '''doktor medicíny''' ve zkratce '''MUDr.''' (ano, dříve to zase bylo jinak, bylo tam všeobecného a univers. v latině atd. atd.) atp. Držíme se striktně dle zdroje (zákona). Vaše historické vývoje (zkratky, významy, starší latinské překlady...), byť jsou zajímavé, podle mne na stránku, která ukazuje tituly, které se udílí '''dnes''' (status: '''uděluje se''' / '''neuděluje se''') nepatří. Zdravím. --[[Wikipedista:Khaan90|Khaan]] ([[Diskuse s wikipedistou:Khaan90|diskuse]]) 30. 7. 2016, 19:27 (CEST)
::::Já opravdu nevěřím vlastním očím. Já jsem sem přišel s tím, že jste dosavadní správné překlady nahradil hloupostmi. Jenže Vy trváte stále na svém a navíc odvádíte diskuzi jinam. Takže tomuto rozumím tak, že opisujete kde co, aniž byste věděl, co to doopravdy znamená, a když Vás na chybu někdo upozorní, tak se nic neděje? Promiňte, ale nebudete-li reagovat a neopravíte-li ty latinské překlady, tak je to na celkový revert. Tímto Vás naposledy vyzývám k opravě. --[[Wikipedista:Vlout|Vlout]] ([[Diskuse s wikipedistou:Vlout|diskuse]]) 30. 7. 2016, 19:39 (CEST)
:::::Pane, uklidněte se, moc to hrotíte. Minule to nebylo ozdrojováno (latina) vůbec, dnes jsou alespoň u některých '''aktuální''' (ne staré, středověké atd.) latinské překlady. Píšete nesmysly, znovu si přečtěte v klidu, co jsem napsal výše. A jediný, kdo tady odvádí diskusi jinam (na nějaké staré významy a vývoje – ty patří do jednotlivých hesel), jste bohužel vy. To, že {{Refaktorizováno|neumíte číst záhlaví tabulek}} a nedržíte se striktně dle vysokoškolského zákona, za to já bohužel nemohu. Pěkný den. --[[Wikipedista:Khaan90|Khaan]] ([[Diskuse s wikipedistou:Khaan90|diskuse]]) 30. 7. 2016, 19:44 (CEST)
::::::Vaše úpravy jsem vrátil zpět. Budete-li ten článek ještě editovat, prosím, abyste tam již dával jen přesné překlady. A dále bych Vás chtěl upozornit, že osobní útoky zde většinou vedou až k zablokování. --[[Wikipedista:Vlout|Vlout]] ([[Diskuse s wikipedistou:Vlout|diskuse]]) 30. 7. 2016, 19:47 (CEST)
1 774

editací

Navigační menu