Patricie z Connaughtu: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 365 bajtů ,  před 4 lety
přidány odkazy
(upraveny odkazy)
(přidány odkazy)
V dětství velmi cestovala, její otec byl totiž společně s armádou vyslán do [[Indie]], kde malá princezna strávila dva roky. V roce [[1911]] vévodu jmenovali [[Generální guvernér Kanady|generálním guvernérem Kanady]]. Princezna doprovázela rodiče do [[Kanada|Kanady]], kde se stala později velmi populární. Její portrét se objevila na jednodolarové bankovce vydané v roce 1917.
 
V únoru [[1918]] ji jmenovali vrchním plukovníkem Kanadské lehké pěchoty princezny Patricie, kterým byla až do své smrti. Pluk byl zřízen [[Andrew Hamilton Gault|Andrewem Hamiltonem Gaultem]] na jeho vlastní náklady. Mimo jiné se jednalo o poslední soukromě vytvořený regiment v britském impériu. Princezna osobně navrhla odznak a barvy pluku regimentu, se kterými se pluk plavil do Francie a na její svatbu v roce [[1919]], které se regiment účastnil a zahrál jejich pochod. V anglikánském kostele svatého Bartoloměje v [[Ottawa|Ottawě]] se nachází pamětní deska princezny Patricie.
 
=== Manželství ===
Princezna se nakonec provdala za neurozeného námořního velitele a pozdějšího admirála Sira [[Alexander Ramsay|Alexandera Ramsaye]], pobočníka jejího otce a třetího syna 13. hraběte z Dalhousie. Svatba se konala [[27. únor|27. února]] [[1919]] ve Westminsterském opatství. U příležitosti svatby se dobrovolně vzdala svého titulu ''Královské Výsosti'' a princezny Velké Británie a Severního Irska a byl jí udělen titul ''Lady'' (Lady Patricia Ramsay). Manželé spolu měli jediného potomka - Alexandera Ramsaye z Maru (1919-2000), který se oženil se skotskou šlechtičnou Florou Fraser, 21. Lady Saltoun, jejichž potomci a vnoučata žijí dodnes.
 
=== Pozdější léta ===
 
[[Kategorie:Britské princezny]]
[[Kategorie:Dynastie Sasko-Kobursko-Gothajská]]
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu