Nápověda:Červený odkaz: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
Robot: Nahrazení kategorie Wikipedie:Wikiodkazy za Wikipedie:Odkazy; kosmetické úpravy
m (typos, odkazy)
m (Robot: Nahrazení kategorie Wikipedie:Wikiodkazy za Wikipedie:Odkazy; kosmetické úpravy)
* [[Název neexistujícího článku]]
 
Červené odkazy vybízejí k vytvoření chybějícího článku a usnadňují jeho založení. Pro jejich vytváření platí stejná pravidla jako pro vytváření nových článků: téma chybějícího článku by mělo být dostatečně [[Wikipedie:Encyklopedická významnost|encyklopedicky významné]] a [[Wikipedie:Název článku|název článku]] odpovídat zvyklostem.
 
Červené odkazy upozorňují na chybějící články a tím pomáhají s rozvojem Wikipedie. Na druhou stranu oproti modrým odkazům čtenáři neposkytují žádné informace. Oba protichůdné principy je vhodné mít na paměti, červeným odkazům na žádoucí články se nevyhýbat, ale zároveň v článku odkázat na všechny podstatně související, již existující články.
 
== Vkládání červených odkazů ==
Červený odkaz se vytváří stejným způsobem jako [[Nápověda:Vnitřní odkazy|vnitřní odkazy]] na existující články, tedy použitím dvojitých [[Závorky|hranatých závorek]]. Odkaz je samozřejmě nutné uvést v základním tvaru, v případě potřeby tedy použít odkaz před svislou čárou:
Další informace nenajdete v <nowiki>[[Název neexistujícího článku|neexistujícím článku]]</nowiki>
abychom získali výsledek:
Nejvíce opatrnosti vyžaduje náhrada červeného odkazu přesměrováním z konkrétnějšího na obecnější, tedy přesměrováním na článek, který o tématu pojednává jen částečně (např. mu věnuje jednu kapitolu). Z hlediska čtenáře to může být přínosné, ale „zamodří“ se tím odkaz, který by s ohledem na rozvoj Wikipedie měl zůstat červený. V každém případě by se takové přesměrování nemělo vytvářet, pokud v cílovém článku nejsou informace o přesměrovávaném tématu alespoň na úrovni [[Wikipedie:Pahýl|pahýlu]]. Další informace jsou na [[Wikipedie:Přesměrování]].
 
[[Kategorie:Wikipedie:WikiodkazyOdkazy]]
422 684

editací

Navigační menu