Kung Fu Panda: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidán 1 bajt ,  před 5 lety
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
 
== Děj ==
Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá (nevlastnímu) husímu otci, panu Pingovi, s roznašením jídla v restauraci. Je obdivovatelem [[kung fu]], jeho idoly jsou členové "ZuřivéPěti pětkypostrachů" (Tygřice, Opičák, Zmije, Jeřáb a Kudlanka), pětice mistrů Kung Fu, kteří pod vedením Mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý velmistr Oogway, vizi, podle které sněžný levhart Tai Lung unikne z vězení a přijde se do Údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogway kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Mistr Shifu vyšle posla až do vězení, kde je Tai Lung držen, se zprávou o zvýšení stráží. Navíc, je třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogway vybere právě Poa. Mezitím, vinou právě husího posla, Tai Lung z vězení prchá.
Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako členové Zuřivé pětky, neboť se zdá, že Po se není schopen naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří Poa vyučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu.
Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Zuřivá pětka, ale Tai Lung je jednoho po druhém porazí pomocí své techniky úderů na nervové body. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak to půjde. Po se setká se svým (adoptivním) otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečné, pokud lidé věří že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu