Lokomotiva 380: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 7 bajtů ,  před 4 lety
m
(GR) File renamed: File:Lokomotiva řady 380.webmFile:ČD Class 380.webm File renaming criterion #2: To change from a meaningless or ambiguous name to a name that describes what the image displays.
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
m ((GR) File renamed: File:Lokomotiva řady 380.webmFile:ČD Class 380.webm File renaming criterion #2: To change from a meaningless or ambiguous name to a name that describes what the image displays.)
 
== Provoz dnes ==
[[File:LokomotivaČD řadyClass 380.webm|thumb|right|Lokomotiva řady 380.011 v nátěru pro kampaň „Vlakem na EURO“ v čele spoje EuroCity 103 „Polonia“ v roce 2014]]
V GVD 2013/14 byly lokomotivy nasazovány především s vlaky EC na tratích Praha - [[Wiener Neustadt|Vídeňské Nové Město]], Praha - [[Vsetín]] - [[Žilina]], [[Bohumín]] - Břeclav a s párem IC 560/561 zajížděly i do [[Staré Město (okres Uherské Hradiště)|Starého Města u Uherského Hradiště]]. V průběhu roku 2014 byla část lokomotiv uvolněna z vídeňské trati díky zkušebnímu provozu jednotek [[railjet]]. Po úspěšném schválení v Maďarsku pak byly na podzim poprvé zahájeny zkušební jízdy těchto lokomotiv na páru vlaků EC [[Avala (vlak)|272/273 Avala]] v úseku Praha - [[Budapešť]]. Zároveň byla jedna lokomotiva používána na vozbu vnitrostátních vlaků v Maďarsku. Na těchto vlacích probíhalo zaškolování slovenských a maďarských strojvedoucích na nové lokomotivy.
 
73

editací

Navigační menu