Barney Stinson: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 22 bajtů ,  před 6 lety
m
Typografie
(→‎V seriálu (2005-teď): Přidány odkazy)
značky: editace z mobilu editace z mobilní aplikace
m (Typografie)
Také Barney, stejně jako [[Neil Patrick Harris]], který ho ztvárňuje, je [[iluzionista]]. Do jeho oblíbených kouzelnický triků, jak se zdá, patří oheň, který jeho přátelé očividně nesnáší (jak jsme mohli vidět v desátém dílu druhé série ''Single Stamina'' nebo ve čtvrtém dílu čtvrté série ''Intervention''). Barney je používá hlavně proto, aby sbalil ženu. Jeho nejběžnější metodou jak sbalit dívky je však vypracované (a také nepravdivé) historky o sobě a někdy se dokonce vydává i za někoho jiného (např. v epizodě "Pravda nebo zvěř" se vydával za [[Neil Armstrong|Neila Armstronga]]).
 
Barneyho jsme také mohli vidět, že měl problémy s hazardem, které se snaží držet pod kontrolou. Jak podlehl jsme mohli vidět v dílech jako Atlantic City (kde měl také své čínské přátelé) nebo Monday Night Football. Mimoto se často zobrazují jeho [[metrosexuál]]ní vlastnosti - užívá si pedikúru, velmi dobře se vyzná v módě a gurmánských jídlech. Je také velkým fanouškem [[baseball]]ového týmu [[New York Mets]].
 
Co se týče talentu, je Barney obdařen výmluvností, důvtipem a velkou kreativitou. Má velmi dobré kontakty se zámožnými lidmi a mluví několika cizími jazyky, mluví [[Ukrajinština|ukrajinštinou]] se svým krejčím a nejméně dvakrát [[Mandarínština|mandarínsky]] a [[Korejština|korejsky]] v obchodních záležitostech s neznámými [[Severní Korea|severokorejci]]. V několika dílech jsme mohli vidět, že je dobrý v hraní na klavír stejně jako Ted a Marshall. Často se zdá, že umí předvídat lidské chování a toto pak využívá v situacích, aby se obrátila v jeho prospěch (a hlavně pak aby získal dívku). V několika epizodách nám také předvádějí další Barneyeho bláznivé schopnosti, jako jeho fyzickou zdatnost, když dokončil New York City maraton bez jediného dne tréninku nebo dobrou paměť a odhad, když správně hádal ceny zboží v soutěži ''[[Price is Right]]'' a nemožnost vypadat špatně na fotografiích (kterou lze ale neutralizovat podáním koriandru, který nutí Barnyeho ke kýchání (díl ''Say Cheese'')).
 
== Hlášky ==
V pilotním dílu Barney poprvé pronesl jeho nejznámější frázi: "Suit up!" (česky volně přeloženo jako "Nahoď oblek!"), kterou říká ostatním, aby si oblékli oblek. Frázi "Suit up!" viděl na letáčku výprodeje obleků v epizodě o jeho minulosti se Shanon. A podle tvůrce Thomase: "Toto je podpis Barneyeho. Myšlenka, že jeho oblek je nějaký druh oblečení pro superhrdiny, která ho odlišuje od ostatních." Fráze je opakovaná v mnoha dílech a často je upravovaná k jakémukoliv oblečení, které Barney nosí, jako třeba "Flight suit up!" (česky volně přeloženo "nahoď letecký oblek!"), když říká Tedovi, aby byl jeho wingman (parťák) na Halloween a v mnoha dalších situacích. Kromě "Suit up!" často říká "Legendary!" (česky legendární). Toto slovo také často rozděluje větou "Wait for it" (česky počkej si) mezi slabikami dlouhého slova. Druhá série byla zakončena Barneyeho příslovím "It´s gonna be Legen - wait for it..." a třetí byla zahájena s dokončením "...dary!"
 
V seriálu Barney často přistupuje k atraktivním ženám s Tedem a ptá se: "Haaaaaaave you met Ted?" (česky "Uuuž se znáš s Tedem?"), aby našel způsob jak začít rozhovor. Thomas říká, že tato fráze je převzata ze skutečného života, kdy jeho bývalý přítel používal podobnou frázi, aby se seznámil s ženami. Také je pro něj charakteristická fráze "Daddy's Home" (česky doslova "Taťka je doma"), kterou používá při velkolepém vstupu do místnosti a fráze "True Story" (česky "Pravdivý příběh" nebo také "čistá pravda"), kterou ukončuje příběhy či teorie, které jsou všeobecně smyšlené.
== Barneyho teorie ==
=== Citronová teorie ===
Lemon law (Citrónové pravidlo) - Od chvíle kdy začne rande, máš 5 minut na rozhodnutí, jestli s tím člověkem strávíš celý večer.
=== Platinové pravidlo ===
Klíč Platinové pravidlo, měli byste vědět, jak zní Zlaté pravidlo Bible: Miluj bližního svého. Nad ní je však jedno ještě pravidlo, a to je Platinové pravidlo, které zní: Nikdy, nikdy, nikdy nemiluj bližního svého.
 
Krok číslo 1 - Okouzlení:
Zalíbí se vám a vy si řeknete, proč ne. Platinové pravidlo na mě neplatí. To je velká chyba.
 
Krok číslo 2 - Vyjednávaní:
Rozhodnete se dívku svést. Osudová chyba.
 
Krok číslo 3 - Podlehnutí:
Jste ve vztahu, nejhorší věci na světě.
 
Krok číslo 4 - Výhody:
Takový vztah má samozřejmě výhody.
 
Krok číslo 5 - Bod zlomu:
Brzo se ukážou nevýhody. Nebude moct dělat vtípky se svými kamarády, nebude se moct koukat po jiných holkách.
 
Krok číslo 6 - Prozření:
Uvědomíte si, že jste udělali chybu.
 
Krok číslo 7 - Konfrontace:
Už to nebude moct dál snášet, a tak následuje jediná možnost jak z takového vztahu zmizet. Rozchod. V normálním vztahu by to skončilo ale... Byl to vztah, který podléhal Platinovému pravidlu.Takže se připravte, že tenhle vztah, bude mít.....
 
Krok číslo 8 - Následky:
Den co den se bude muset s dotyčnou setkávat, a nepůjde tomu nijak zabránit. Neměli jste to dělat.
 
6 675

editací

Navigační menu