Lyžování: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 7 bajtů ,  před 4 lety
exp??Verze 13099730 uživatele 188.175.121.42 (diskuse) zrušena
(exp??Verze 13099730 uživatele 188.175.121.42 (diskuse) zrušena)
Velmi kvalitní jsou ski areály v Evropě. Díky značnému zájmu o zimní sporty jsou investice do rozvoje lyžařské infrastruktury poměrně vysoké. Nejkvalitnější lyžařské střediska se nacházejí v Alpách. Ve francouzské části Alp například lyžařské oblasti [[L'Alpe-d'Huez|Alpe d'Huez]], [[Les Trois Vallées]], [[Portes du Soleil]], ve Švýcarsku [[Davos]], [[Interlaken]] nebo [[Zermatt]], známá je německá oblast [[Oberammergau ski area]] nebo pohoří [[Allgäu ski area]], v Itálii především oblast [[Dolomiti Superski]]. Alpskou lyžařskou velmocí je Rakousko a jeho [[Zillertal Arena]], [[Kaprun]] a mnoho dalších resortů v jednotlivých údolích. Poněkud opomíjené je Slovinsko, kde jsou lyžařská střediska [[Kranjska Gora]], [[Maribor]] a [[Krvavec]].
=== Ski resorty v Asii ===
Nejlepší asijské lyžařské oblasti reprezentují například japonské [[Ski Nagano]], indický himálajský ski resort [[Gulmarg]], ski resort [[Yabuli]] v Číně, [[Yongpyong Resort]] v Jižní Koreji nebo íránské lyžařské středisko [[Dizin]]. Teplé klima v některých regionech si vyžádalo zajímavá řešení. Například [[Ski Dubaj]] je největší krytá lyžařské hala na světě se 400 metrů dlouhou sjezdovkou.
report
 
=== Lyžování v Jižní Americe ===
Výborné podmínky pro lyžování v jihoamerickém pohoří Kordilery využily především Chile a Argentina. Titulem nejlepší ski resort v Chile se pyšní [[Valle Nevado Ski Resort]] a Argentina se může pochlubit střediskem [[Las Lenas]].

Navigační menu