Všeobecná sestra: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 21 bajtů ,  před 4 lety
Jsou to například:
 
* ''[[Sanitář]]i'', ''pomocné sestry'', ''[[ošetřovatel]]é''. Tyto druhy pracovníků se vyskytují v zařízeních akutní i následné péče, kde pracují pod dohledem registrovaných sester nebo licencovaných praktických sester (ve Spojených státech). Asistují zdravotním sestrám při poskytování základní péče, sledují vitální funkce, zajišťují hygienickou péči, pomáhají s výživou, zajišťují základní psychosociální péči, úklid a podobné záležitosti. Viz také [[dobrovolník v nemocnici|dobrovolníka v nemocnici]].
* ''[[Zdravotnický asistent|Zdravotničtí asistenti]]'' pracují pod dohledem zdravotní sestry (všeobecné sestry nebo porodní asistentky) poskytují základní a specializovanou ošetřovatelskou péči v rámci ošetřovatelského procesu, podílí se na získávání informací nutných k určení ošetřovatelských diagnóz, v míře určené všeobecnou sestrou nebo porodní asistentkou plní ošetřovatelský plán a provádí ošetřovatelské výkony.
* ''[[Zdravotnický záchranář|Záchranáři]]'' a ''[[Paramedik|Paramedici]]'' úzce spolupracují se sestrami pro urgentní medicínu a intenzivní péči na stabilizaci život ohrožujících zranění a jiných stavů vyžadujících urgentní péči, a zajišťují hladký převod péče z [[ambulance]] do rukou lékařského týmu.
Anonymní uživatel

Navigační menu