Roland Garros: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebrány 3 bajty ,  před 4 lety
m
m (typo)
Dalšího úspěchu dosáhl Roland Garros ve dnech 16. a 17. června 1912. Na tyto dny vypsal Francouzský aeroklub závod o Velkou cenu za nejrychlejší průlet dvakrát po sobě tzv. okruhu Anjou. Trasa letu byla vytyčena mezi městy [[Angers]]-[[Cholet]]-[[Saumur]]-Angers se šesti povolenými mezipřistáními. Tento závod již Garros vyhrál výkonem 14 h 40 min 57 s.
 
V roce 1912 odjel podruhé za oceán do [[Brazílie]] a [[Argentina|Argentiny]], kde uskutečnil sérii leteckých exhibicí. Po návrat se pokusil překonat výškovou hranici 5000 m. 6. září v Houlgate dosáhl letové hladiny 4960 m a 11. prosince v Tunisu s letounem Morane-Saulnier 5610 m. 18. prosince pak z Tunisu odstartoval k letu přes [[Sicilský průliv]] do Marsale na západním cípu [[Sicílie]]. Téhož dne dosáhl [[Trapani]], kde z důvodu poruchy olejové nádrže na svém stroji zůstal do 21. prosince. Odtud pokračoval do přes Canarelu, Santa Eufemii di Marina, [[Salerno]] a [[Neapol]] až do Říma, kam dorazil 22. prosince.
 
V dubnu 1913 se Garros zúčastnil závodu [[hydroplán|hydroplánů]] o pohár Jacquese Schneidera. Na francouzských vylučovacích závodech se umístil s plovákovým Moranem druhý za Mauricem Prévostem. Na samotných závodech v [[Monako|Monaku]] musel odstoupit pro poruchu motoru.

Navigační menu