Břichomluvectví: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 939 bajtů ,  před 5 lety
přidal jsem na konec článku informaci o Paul Zerdin, Dan Horn.
m (portál)
(přidal jsem na konec článku informaci o Paul Zerdin, Dan Horn.)
značky: editace z Vizuálního editoru možné subjektivní formulace možný spam
 
Chorobná hrůza z břichomluveckých loutek se nazývá [[Seznam fóbií|automatonofobie]].<ref>http://common-phobias.com/automatono/phobia.htm</ref> S představou, že taková loutka může mít vlastní osobnost, operují filmy ''[[Kouzlo (film)|Kouzlo]]'' a ''[[Dětská hra (film, 1988)|Dětská hra]]'' nebo povídka [[Ray Bradbury|Raye Bradburyho]] ''A tak zemřela Rjabušinská''. Také v seriálu ''[[Simpsonovi]]'' vystupuje mediálně úspěšná loutka Gabbo, která sekýruje svého majitele.
 
K dalším vynikajícím břichomluvcům patří i Paul Zerdin ([http://www.paulzerdin.com/ http://www.paulzerdin.com/,]Velká Británie, 42 let v roce 2015), který v roce 2015 vyhrál populární soutěž America's Got Talent. Jeho nejpopulárnější loutkou je chlapec Sam, miminko Baby a dědeček Albert. Paul vyniká mimo jiné vynikajícím napodobením dětského hlasu či pláče. Velmi rychle umí střídat hlas svůj a loutky, což je nesmírně náročné.
 
Už v 80. letech patřil ke nejlepším (a stále patří) Dan Horn (USA), který používá řadu loutek - vynikající je dědeček Orson či Casandra. Dan Horn u Orsona používá pro vodění rukou loutky krátké vodící tyče, které výborně zvýrazňují pohyb.
 
Břichomluvectví vyžaduje značnou přípravu scénáře, který musí být vtipný a zábavný. Dále dokonalé rozlišení pohybů a řeči břichomluvce a loutky. Je to mnohaletá práce
 
== Reference ==
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu