Aliens vs. Predator: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 31 bajtů ,  před 6 lety
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
 
=== Vetřelec ===
Spoutaná Vetřelčí královna se probudí působením spuštění elektrárnytepla a začne s kladením vajec. Společnost začne se svým experimentem, sbírá a konzervuje vejce. O několik týdnů jsou na planetu přivezeny oběti experimentu - uvěznění pracovníci jsou oplodněni facehugerry a zplodí první chestburstery, kteří jsou chováni spoutáni v klecích. Královna ale začne pronikavě povolávat své děti. Vetřelec s vypálenou značkou '6' jako první uslyší její volání, unikne při výpadku energie, (který byl spůsoben, když Weyland otevřel pyramidu) vysvobodí další vetřelce a uniká z budovy, přičemž likviduje vědce, ochranku, androidy a nakonec výsadkovou lodí přiletí i mariňáci. Vetřelec se musí dostat ke královně, kterou na konec uvolní. Ta si zřídí vlastní hnízdo a zavládne prudká vetřelčí expanze. Vetřelec pak jen musí likvidovat různé protivníky, prolézat šachtami a pomocí facehugerrůfacehuggerrů množit armádu svého druhu. Dorazí do bojové predátoří arény, kde se utká se 3-emi Predátory (Slow, Blind a nakonec mocný Wolf). Po jejich poražení je v hnízdě mariňáky upálena královna, což vetřelec cítí. V bolestech jej najdou androidi, kteří jej dopraví na loď. Vetřelec vyvraždí její posádku, stáhne se do útrob lodi a transformuje se na PraetoriánaPretoriána a pak na novou Královnu. Loď je naprogramovaná aby sledovala predátorskou loď, odlétající, kdo ví kam.
=== Predátor ===
Predátor nejprve musí složit zkoušku lovců, bojem s vetřelci a výcvikem v střelbě plazmometem v jámě v starích zříceninách. Predátoři dostanou 2 signály, 1. od mrtvého predátora z BG-386 (z děje hry [[AVP: Primal hunt]]), ze kterého se vylíhl Predalien a 2. od otevření samotné pyramidy. Predátoři přiletí k planetě, sestřelí lidskou loď Marlow a pošlou hráče spolu z dalšími dvěma lovci pro Predalienovu hlavu. Predátor postupuje prostorem, nachází mrtvé predátoří mláďata a získává jejich zbraně, vybavení a v nádherných rujnách starých chrámů sbírá cenné artefakty (masku prapředka, ukradený náloketník, kopí prvních lovců), likviduje lidi a bojuje s vetřelci. V stanici Jednokolejce jej chce ulovit Weylad a jeho androidi. V aréně se setká s Praetoriánem a uvnitř pyramidy uprostřed lávového jezera zabije samotného Predaliena. Je vyzvednut ostatními predátory a za hrdinský čin získá titul pána. Z dalšími predátory se pak vydávají k domovské planetě vetřelců, kde žijí "Space Jockey"/Inženíři.
 
=== Člověk ===
Mariňákům je doručena zpráva o zamoření kolonie na BG-386. Když přiletí vidí z modulu jak Predátoři sestřelují jejich loď. Po přistání je hlavní postava "RookieBažant" trochu otřesený. RookieBažant je ze začátku, navigován přes vysílačku, putuje komplexem sám a sbírá zbraně a vybavení. Na konec se střetne se svími druhy. Při jednom útoku vetřelců je ale unesena "Tequila". RookieBažant se při jejím nalezení v rafinerii utká s PraetorianemPretorianem, v močálech a v džungli s desítkami vetřelců a na jedné s vojenských laboratoří dokonce s predátorem (Slow). Na konec v hnízdě vysvobodí Tequilu ze zajetí, bohužel je už nakažená parazitem. Pomoci se mu dostane od androidské zaměstnankině Weyland-Yutani, KatyeKaťě. Ta mu nabídne že, mu pomůže a nařídí aby dal na čas Tequillu do stáze. Uvnitř pyramidy se utká s dvojicí praetoriánů a pak s androidy, střelípostřelí Weylanda do hlavy a zjistí že je android. Shodí jej do lávového jezera a získá jeho informační disk. Odletí s Katyou, TequillouKaťou a s přeživšími mariňákyTequillou. Na palubě je ale další Weyland. Na disku jsou totiž souřadnice k domovské planetě vetřelců, kde právě odlétají.
(Všechny 3 postavy odletěli k planetě Space-Jockeyů, kde byli zrozeni první vetřelci.)
=== Predátor ===
Predátor nejprve musí složit zkoušku lovců, bojem s vetřelci a výcvikem v střelbě plazmometem v jámě v starích zříceninách. Predátoři dostanou 2 signály z BG-386, 1. od mrtvého predátora z BG-386 (z děje hryvetřelčí [[AVP: Primal hunt]]kampaně), ze kterého se vylíhl Predalien a 2. od otevření samotné pyramidy. Predátoři přiletí k planetě, sestřelí lidskou loď Marlow a pošlou hráče spolu z dalšími dvěma lovci pro Predalienovu hlavu. Predátor postupuje prostorem, nachází mrtvé predátoří mláďata a získává jejich zbraně, vybavení a v nádherných rujnách starých chrámů sbírá cenné artefakty (masku prapředka, ukradený náloketník, kopí prvních lovců), likviduje lidi a bojuje s vetřelci. V stanici Jednokolejce jej chce ulovit Weylad a jeho androidi. V aréně se setká s Praetoriánem a uvnitř pyramidy uprostřed lávového jezera zabije samotného Predaliena. Je vyzvednut ostatními predátory a za hrdinský čin získá titul pána. Z dalšími predátory se pak vydávají k domovské planetě vetřelců, kde žijí "Space Jockey"/Inženíři.
 
== Kritiky ==
342

editací

Navigační menu