Ivan Nifontov: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidán 1 bajt ,  před 6 lety
m
bez shrnutí editace
mBez shrnutí editace
S bojovými sporty začal v rodném [[Pavlodar]]u na území dnešního [[Kazachstán]]. V roce [[1997]] se s rodinou přestěhoval do [[Barnaul]], kde se na doporučení Gennadije Mokšina začal věnovat judu pod vedením Igora Voťakova. V roce [[2003]] se poprvé dostal do juniorského reprezentačního výběru Ruska, ale v nominacích na mistrovské turnaje doplácel na silnou konkurenci. V roce [[2005]] si ho tehdejší juniorský reprezentační trenér [[Dmitrij Sergejev]] stáhl do [[Rjazaň|Rjazaně]].<ref>http://www.rounb.ru/e-lib/olimp/nifontov.html</ref> Je vyznavačem taktického juda, trestá jakékoliv zaváhání soupeře v bodový zisk.
 
V roce [[2007]] reprezentoval Rusko na univerziádě v [[Bangkok]]u. Ziskem 5. místa všamvšak trenéry seniorského reprezentačního výběru neoslnil a do roku [[2009]] se na na velkém podniku již neobjevil.<ref>http://www.judo.ru/press/1990/</ref> Změna nastala s příchodem nového trenéra [[Ezio Gamba|Ezia Gamby]], který ocenil jeho sofistikovaný (taktický) způsob boje. PorpvéPoprvé mu dal příležitost hned v roce 2009 na mistrovství Evropy a byla z toho zlatá medaile. Výbornou formu potvrdil o několik měsícuměsíců později kdy titul mistra Evropy přetavil v titul mistra světa. V roce [[2010]] jako většina judistů doplatil na radikální změny pravidel.
 
Jeho největším rivalem v reprezentaci byl před rokem [[2012]] Dagestánec [[Siražudin Magomedov]], se kterým svedl úspěšnou nominační bitvu o [[letní olympijské hry 2012|olympijské hry v Londýně]]. Gamba mu věřil i přes vážné zranění nohy, které prodělal na začátku roku [[2012]] po turnaji mistrů.<ref>http://www.rzn.aif.ru/sport/sport_persona/125440</ref> Podobně jako v roce 2009 se za důvěru odvděčil bezchybným výkonem na vrcholném, olympijském turnaji. Nestačil pouze na v životní formě bojujícího Jihokorejce [[Kim Če-pom]]a a získal bronzovou olympijskou medaili.<ref>http://www.rg.ru/2012/08/01/kimono.html</ref>

Navigační menu