Punk: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebrán 1 bajt ,  před 7 lety
Úprava pravopisu.
(→‎Móda: Opravení mezer za interpunkcí)
(Úprava pravopisu.)
Hlavním cílem punkerů bylo od počátku především šokovat ostatní. V počátcích u mnoha punkových skupin proto najdeme extravagantní oblečení, což mělo provokovat ostatní. Později při vzniku neonacistické scény se punk dostal do pozice odpůrců [[nacismus|nacismu]].
 
Častými prvky oblečení jsou roztrhané jeansy, roztrhanýroztrhané silovnkysilonky, nášivky, tunely, piercing, placky, spínací špendlíky, stahováky, těžké boty, bunda [[křivák (bunda)|křivák]], nebo účes [[číro]].<ref>http://punkix.mistecko.cz/punkova-moda</ref>
 
Počátky tohoto hnutí však neměly s a''gresivními účesy typu číro nic společného. První punkové kapely jako Ramones, Sex Pistols nebo Buzzcocks nosily naprosto normální účesy. John'' Lydon, známý též jako Johny Rotten, zpěvák kapely Sex Pistols sám kritizoval pankáče, kteří měli vlasy jako bodce, chodili celí v černém a kdejaká braková kapela se začala nazývat punkem{{Doplňte zdroj}}. Původně to o tom ale vůbec nebylo. Celé punkové hnutí se zakládalo na tom, že člověk je sám sebou. Více o tomto komentáři můžete vidět ve filmu o Sex Pistols ''The Filth and the Fury''.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu