Warcraft III: Reign of Chaos: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
typo
značky: editace z mobilu editace z mobilního webu
(typo)
{{pravopis}}
{{Infobox - videohra
| název = Warcraft III: Reign of Chaos
Děj hry začíná po mnohaletém klidu ve chvíli, kdy se mladému vůdci Hordy [[Thrall]]ovi ve snu zjeví bývalý mocný kouzelník a nyní prorok [[Medivh]] a vyzve jej k ukončení bojů s lidskou Aliancí a opuštění země Lordaeronu a vyhledání západního kontinentu [[Kalimdor]]u. Thrall toto varování poslechne a společně s osvobozenými azerothskými orky (včetnětně jeho přítele a náčelníka klanu Warsong, Groma Hellscreama) odpluje.
 
Medivh zatím v podobě havrana zaletí do Lordaeronu, kde právě Král Terenas jedná s Arcimágem Antonidasem o nákaze, jež postihla severní území. Medivh se k diskuzi přidá a přesvědčuje krále k tomtéž kroku jako přesvědčil Thralla. Terenas pokládá proroka za blázna a neuposlechne. Medivh poté letí do města kouzelníků, Dalaranu a skusískuzí totéž u Antonidase. Ten je však stejně skeptický jako Terenas. Jejich rozhovor tajně sledovala Antonidasova učnice Jaina Proudmoore a on jí pošle na pomoc lordaereonskému princi (Terenasově synovi, který je rovněž jejím přítelem a láskou z dětství) [[Arthas Menethil]]|ovi, který mezitím se svímsvým paladinským mistrem, Utherem Lightbringerem zlikvidovali orkské pány mečů klanu Blackrock, jež napadli vesnici a obětovali část vesničanů, démonům . Poté se všichni poprvé střetávjí s nemrtvými, které řídí kult "Zatracených" pod vedením necromancera Kel'Thuzada, kteří roztrušují po vesnicích nakažené obilí, které nejenže jeho poddané zabíjí, ale díky temné magii je přivede zpět k životu ve zvrácené formě. Společně pak odhalují stále chmurnější informace. Arthas je donucen společně se svými muži zničit infikované město Stratholme (čehož se lord Uther a Jaina nezúčastní) a od Kel'Thuzada zjistí, že za vražděním a oživováním jeho lidu stojí [[Nathrezim|pán děsu]] Mal’ganis. Frustrovaný z nemožnosti zastavit zkázu jinak a kvůli pomstě se Arthas vydá tohoto démona zabít na sever do země [[Northrend]]u. Jainu Prodmoore, která odmítla Arthasovi asistovat s čistkou ve Stratholmu, navštíví prorok Medivh a přesvědčuje jí, aby odjela s lidmi do Kalimdoru, dokud je čas, čehož Jaina uposlechne.
 
Arthasovu výpravu král odvolá. Ten se však své pomsty nevzdá a spálí lodě aby, se již nikdo nemohl vrátit. Také na severu potká skupinu trpaslíků, vedenou Muradinem Bronzebeardem a společně se zmocní legendárního meče jménem [[Mrazivý smutek]], po kterém trpaslíci pátrali. Je to sice mocná zbraň a Arthas se ho chopil v dobré víře, že se díky němu zbaví vychytralého pána děsu a ochrání svůj lid, ale cena je vysoká. Arthas vysvoobozením meče z podstavce zabije Muradina. Sice síla tohoto meče pomůže zabít Mal’ganise, ale také meči zaprodal svou duši - byla to pouze první duše, která Mrazivý smutek nasytila. Nyní je Arthasovým pánem zlý duch, zvaný králů lichů, na jehož příkaz poté v Lordaeronu bez váhání zabije svého otce, krále[[TerenasMenethil|Terenase]]. Pán děsu [[Tichondrius]], vyslanec Plamenné legie, která na svět seslala Pohromu, proti které Arthas dříve bojoval, mu zadává příkazy, které Arthas také plní. Oživí liche [[Kel'Thuzad|Kel’Thuzada]] s pomocí moci Sluneční Studny v elfském království Quel’thalasu (při té příležitostí prastaré království zničí stejně jako své vlastní a z jeho ochránkyně Sylvanas Windrunner si udělá nemrtvou služebnici). Ten později v poraženém táboru orků v jednom portálu vyvolá krále démonů[[Archimonde|Archimonda]], jenž přikáže Kel'Thuzadovi aby našel knihu kouzel Medivha a s její pomocí ho mohl oživit. Pod Arthasovým velením zaútočí na Dalaran, pozabíjí všechny mágy, najde knihu a přivolá Archimoda. Ten vyjde před město a pomocí magie rozdrtí Dalaran v prach. Ačkoliv měl král lichů svět připravit na příchod Plamenné legie a pánové děsu na něj při tom měli dohlížet, král lichů má své vlastní plány. Archimond, Tychondrius a vládce Pánů pekel, Mannoroth zahájí invazi a zdevastují celý Lordaeron.

Navigační menu