Povodeň v Česku (2002): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 375 bajtů ,  před 5 lety
→‎Důsledky: Navrhuji vypustit zmínky o schválení zákona o výjimečném stavu a IZS. Popsáno v textu. Plány mají být "povodňové" a jen opatření protipovodňová.
(→‎Záplavy v číslech: Stav nouze se vyhlašuje při nedostatku určitých zdrojů, např. v energetice. V krizovém řízení se vyhlašuje nouzový stav.)
(→‎Důsledky: Navrhuji vypustit zmínky o schválení zákona o výjimečném stavu a IZS. Popsáno v textu. Plány mají být "povodňové" a jen opatření protipovodňová.)
 
== Důsledky ==
V důsledku této povodně byl schválen zákon o výjimečném stavu a zákon o [[Integrovaný záchranný systém|integrovaném záchranném systému]], také bylyByly zpracovány protipovodňovépovodňové plány, na jejichž základě nichž byla realizována protipovodňová opatření na mnoha místech republiky.
 
 
[Zákon o integrovaném záchranném systému byl tvořen na základě zkušeností z povodně z roku 1997. Je to zákon o IZS č. 239/2000 Sb. Účinnosti nabyl dnem 1. ledna 2001. Zákon o výjimečném stavu neexistuje. Existuje tzv. Krizový zákon (240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů), kde jsou vymezeny pravomoce a povinnosti vlády, hejtmana a dalších orgánů krizového řízení při vyhlášení stavu nebezpečí nebo nouzového stavu. Krizový zákon nabyl účinnost dne 1. ledna 2001.]
 
== Odkazy ==
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu