Ian Curtis: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 114 bajtů ,  před 7 lety
neinspirovala ho k napsání písně She's lost control jeho vlastní epilepsie, ale epilepsie Corrine Lewisové, která epilepsií trpěla a dostala záchvat v jeho přítomnosti - ještě předtím, než Ian prodělal první epileptický záchvat
m (sjednocení infoboxu za použití AWB)
(neinspirovala ho k napsání písně She's lost control jeho vlastní epilepsie, ale epilepsie Corrine Lewisové, která epilepsií trpěla a dostala záchvat v jeho přítomnosti - ještě předtím, než Ian prodělal první epileptický záchvat)
V roce 1975 se oženil s Deborah Woodruff, v době svatby mu bylo pouhých 18 let. Výchovu dcery Natalie (narozena [[16. duben|16. dubna]] [[1979]]) komplikovala Ianova domácí nepřítomnost a také milenka Annik Honoré, se kterou se seznámil po jednom z koncertů.
 
Od roku [[1977]] působil v [[Joy Division]] jako [[zpěvák]], kytarista, skladatel a textař. Při vystupování Ian „vynalezl“ jedinečný taneční styl, který připomínal [[Epilepsie|epileptický]] záchvat, jímž ve svém životě doopravdy trpěl (jehoepileptický epilepsiezáchvat Corrine Lewisové, ženy trpící epilepsií, jež za ním přišla do práce, aby získala zaměstnání, ho údajně inspirovala k napsání písně ''She´s Lost Control'') - publikum při vystoupeních si tak nemohlo být jisto jestli tancuje, nebo má opravdu záchvat. Několikrát se v průběhu koncertu přímo na pódiu zhroutil a musel být odnesen.
 
Lékaři mu proti záchvatům předepsali množství léků, jelikož si sami nebyli jistí, jaký medikament bude fungovat. Frustrovaný Ian však nevěřil v naději na vyléčení, čím dál více propadal [[Deprese (psychologie)|depresím]] a [[alkoholický nápoj|alkoholu]]. Jeho zdraví se ke konci života v souvislosti s častým vystupováním kapely zhoršovalo. [[18. květen|18. května]] [[1980]] spáchal ve svém bytě [[Sebevražda|sebevraždu]] oběšením na prádelní šňůře. Stejným způsobem skonala i anglická dramatička [[Sarah Kane]], jejímž idolem byl právě Ian Curtis a jehož hudbu si před sebevraždou pouštěla.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu