Armen Nazarjan (1974): Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
typo
(typo)
V roce [[1993]] získal první velkou medaili a patřil mezi užší světovou špičku v muší váze. Svoje postavení potvrdil ziskem zlaté olympijské medaile na [[letní olympijské hry 1996|olympijských hrách v Atlantě]] v roce [[1996]]. Hned v prvním kole se musel vypořádat s nepříznivým losem, který mu přidělil jeho přemožitele z mistrovství Evropy 1996, [[Andrij Kalašnykov|Kalašnykova]] z [[Ukrajina|Ukrajiny]]. Po olympijských hrách se však nepohodl s arménským svazem a rozhodl se k radikálnímu řešení startu za jinou zemi.<ref>Pravděpodobně mu nevyplatili prémie za zlatou medaili.</ref>. Bulharsko mu nabídlo adekvátní podmínky k tréninku. Od roku [[1997]] tak změnil nejen váhovou kategorii, ale i zemi.
 
V roce [[2000]] si počínal na [[letní olympijské hry 2000|olympijských hrách v Sydney]] podobně suveréněsuverénně jako v roce [[1996]]. Všechny své soupeře porazil výkonnostním rozdílem. Ve finále ho sice v úvodu zaskočil Jihokorejec [[Kim In-sop]] strhem k zemi za tři body<ref>judistickou terminologií - koši-guruma</ref>, ale v dálším průběhu zápas ovládl způsobem, na který Kim určitě rád nevzpomíná.
 
V roce [[2004]] měl nakročeno k olympijskému hattriku, ale proti byl mladý Jihokorejec [[Čong Či-hjon]], který ho v semifinále porazil na body. Získal bronzovou olympijskou medaili.

Navigační menu