Oldřich Černík: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 33 bajtů ,  před 6 lety
bez shrnutí editace
m (sjednocení infoboxu za použití AWB)
Po návratu se stal členem nového prosovětského vedení [[Komunistická strana Československa|KSČ]] v čele s [[Gustáv Husák|Gustávem Husákem]], což bylo bývalými reformátory (a koneckonců i jím samým) považováno za zradu a ztrátu cti.
 
Husákovo vedení jej využilo k řadě nevděčných opatření, kterou pro ně (zřejmě jako určitou formu „pokání“) ochotně vykonal (podobně jako Alexandr Dubček) - k nejznámějším patří krvavé potlačení demonstrací zejména na Václavském náměstí, Tylově náměstí a Národní třídě v Praze u příležitosti výročí okupace v srpnu [[1969]].
 
Nakonec se jej vedení KSČ (podobně jako Alexandra Dubčeka) zbavilo – v roce [[1970]] byl postupně zbaven všech funkcí a nakonec vyloučen z KSČ. Na rozdíl od většiny ostatních „osmašedesátníků“, kteří skončili jako topiči, umývači oken, pracovníci geofyzikálního výzkumu, vrátní nebo lesní dělníci, s ním bylo zacházeno o poznání slušněji - celá sedmdesátá a osmdesátá léta pracoval ve funkci ekonomického náměstka ředitele Studijního a typizačního ústavu v Praze.
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu