Diskuse:Václav Klaus: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 1 658 bajtů ,  před 5 lety
::::: Je mi úplně jedno, co vedlo Sorose k urážce typu "idiot tržního fundamentalismu", nebudu zkoumat. Toto je článek o Klausovi, ne o Sorosovi. Je třeba předložit relevantní zdroj nebo bude mazáno, protože to co říká Soros (i kdyby to byl ředitel zeměkoule), k předmětu článku relevantní není, protože je to evidentně myšleno jako urážka. To pravidla o článcích o žijících lidech zakazují. Naopak to co říká Macháček, to možná jako zdroj pro nějaké tvrzení sloužit může, proto jsem ho tam ponechal, i když text je/bylo/bude třeba přepracovat a i když spíše říká co Klaus není, než co Klaus je. Pro tvrzení, zda Klaus je tzv. tržní fundamentalista neexistují věrohodné zdroje a bylo by pomalu načase se s tím smířit a neobhajovat neobhajitelné. Je to výmysl, nálepka havlistů humanistů a pesudohumanistů a jiných levičáků, pojem, který ani nemá článek na české Wikipedii, natolik je u nás bezvýznamný. Naopak anglická Wikipedie to hned první větou definuje: '''is a pejorative term''' applied to a strong belief in the ability of laissez-faire or free market policies to solve most economic and social problems. Rozumí tomu všichni? "is a pejorative term", znamená, že JE TO '''SPROSTÝ VÝRAZ''' a '''NADÁVKA'''. Je třeba si uvědomit, že prosazovat do Wikipedie pejorativní ozančení bývalého prezidenta ČR vyřčené jeho IMO nepříliš soudnými odpůrci není optimální. Porušuje to [[WP:VZ]] a i další pravidla. A to již podruhé. To je recidiva. Prvně to byla Kikina, a teď tohle. Je třeba s tím '''přestat''' a věnovat se něčemu produktivnějšímu. Je třeba si uvědomit, že podobné pokusy Wikipedii škodí. Pokud vám je tedy bazi osud Wikipedie milý tak, jak [https://cs.wikipedia.org/w/index.php?title=Wikipedie%3AN%C3%A1st%C4%9Bnka_spr%C3%A1vc%C5%AF&diff=11903743&oldid=11901814 píšete na nástěnce správců], jistě to smažete sám, abyste spor ukončil a uvolnil tak ruce hned několika Wikipedistům. V opačném případě založím ŽoK jak mi doporučil správce tamtéž, nikoliv pouze k tématu článku, ale k této recidivě, kterou lze v tomto článku zdokumentovat, jako obranu, aby se neopakovala
::::::Založte ŽoK a naučte se podepisovat. Tím wikipedii prospějete nejvíce. --[[Speciální:Příspěvky/217.77.165.40|217.77.165.40]] 7. 10. 2014, 05:15 (UTC)
 
== Návrh hlasovat o důvěryhodnosti zdrojů použitých uživatelem bazi ==
 
Navrhuji hlasovat o relevanci zdrojů použitých uživatelem bazi a k prosazení správného stavu využít klauzuli [[WP:BLPNEZDROJ]] z článků o žijících lidech ([[WP:BLP]]), která definuje, že '''Každý kontroverzní materiál týkající se žijícího člověka''', a) u kterého není uveden zdroj, b) není zdroj věrohodný, nebo c) je zdroj editorem interpretován, je vyjmut z [[WP:3RR|pravidla tří revertů]]. Potom můžeme svobodně tyto nesmysly odstranit bez strachu z blokování článku nebo i wikipedistů. Toto je dobrá příležitost ke zpochybnění dalších závadných zdrojů, kterých jsem si třeba nevšiml.
* zdroj Soros (dostupné celé např. [http://janmachacek.webgarden.cz/rubriky/homepage/respekt/kazda-zeme-si-ma-hlidat-svoje zde]) pro tvrzení, že "Jednoho z vůdčích idiotů tržního fundamentalismu máte tady u vás doma v České republice. Jmenuje se Václav Klaus."
** Není relevantním zdrojem
*** (Wikipedista - zdůvodnění - podpis)
** Je relevantním zdrojem
*** (Wikipedista - zdůvodnění - podpis)
* zdroj Havel (dostupné [http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/217495-nesmirne-proevropsky-klaus-totalne-neprijima-svejka/ zde]) pro tvrzení, že ""V případě komunistů se trošku divím... jejich zvláštní přilnavosti k tak prudce pravicové osobě, jako je Václav Klaus, který je v podstatě tržním fundamentalistou." (Rádio Impuls, 1. ledna 2008)"
** Není relevantním zdrojem
*** (Wikipedista - zdůvodnění - podpis)
** Je relevantním zdrojem
*** (Wikipedista - zdůvodnění - podpis)

Navigační menu