Petr Skoumal: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 25 bajtů ,  před 7 lety
Oprava názvu písně na Neopouštěj nás (Svatý Václave): https://www.supraphonline.cz/album/2913-polocas-rozpadu?trackId=47047
(typos, minulý čas, zdroj i s místem úmrtí)
(Oprava názvu písně na Neopouštěj nás (Svatý Václave): https://www.supraphonline.cz/album/2913-polocas-rozpadu?trackId=47047)
Začátkem 80. let se jejich umělecké dráhy rozešly a od té doby se plně věnoval samostatné tvorbě a psal mnoho písniček. I když jsou rozděleny na tvorbu pro děti a pro dospělé, hranice mezi nimi není nikdy ostrá a např. mnohé dětské písničky mají, díky jeho osobitému stylu, ohlas i u dospělých.
 
V listopadu [[1989]] složil též monumentální píseň "Svatý''Neopouštěj Václave"nás (vévodoSvatý naší povolnosti, neopouštěj násVáclave)''.
 
Velmi významná je jeho tvorba pro film a televizi (např. ''[[Srdečný pozdrav ze zeměkoule]]'', ''[[Nejistá sezóna]]'', ''[[Jára Cimrman ležící, spící]]'', ''[[Svatební cesta Do Jiljí]]'', ''[[Rozpuštěný a vypuštěný]]'') i k večerníčkům (''[[Maxipes Fík]]'', ''[[Bob a Bobek - králíci z klobouku|Bob a Bobek]]'', ''[[A je to...]]'').
98

editací

Navigační menu