Ihagee: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 11 bajtů ,  před 7 lety
m
fixlink
m (Bot: Odstranění 8 odkazů interwiki, které jsou nyní dostupné na Wikidatech (d:q209781))
m (fixlink)
Firma vyráběla různé fotoaparáty. V roce [[1933]] navrhl inženýr [[Karl Nüchterlein]], který ve firmě působil už deset let sérii prvních jednookých zrcadlovek ''Kine Exakta'', která se stala velmi úspěšnou a vyráběla se několik desetiletí. Série začala v roce 1933 standardním modelem Exakta, na film 127 mm. O tři roky později následovala Kine Exakta 35 mm. Ihagee také později vyráběla menší verzi Exakty zvanou Exa.
 
Začátkem [[druhá světová válka|války]] byl Nuchterlein v továrně považován za nepostradatelného, ale kvůli problémům se zaměstnanci byl poslán na [[válečná fronta|frontu]], odkud se nevrátil. V roce 1944 byl prohlášen za nezvěstného.
 
Informací o společnosti Ihagee z období druhé světové války je jen velmi málo. Usuzuje se, že firma vyráběla optické přístroje pro [[Wehrmacht|armádu]], pravděpodobně fotoaparáty, možná i optická zařízení pro [[ponorka|ponorky]] atd. Z tohoto období pocházejí zobrazení znaku Exakty s [[hákový kříž|hákovým křížem]]. Provozy společnosti byly zničeny během [[bombardování Drážďan]] v dubnu 1945. Po válce továrnu obnovil [[Sovětský svaz]] a výroba fotoaparátů pokračovala. Verze Exakty z roku [[1950]] byla prvním modelem na světě s vyměnitelnými [[hledáček|hledáčky]]. V roce [[1951]] převzala výrobu firma [[Pentacon]]. Fotoaparát Exakta se vyráběl od roku 1936 až do roku [[1969]].

Navigační menu