Ivan Nifontov: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 35 bajtů ,  před 7 lety
 
== Sportovní kariéra ==
Narodil se na dnešním území [[Kazachstán]]u do ruské rodiny. Od devíti let žil v [[Barnaul]], kde se judu věnoval seriózněji. V juniorském věku, v roce [[2005]], šel za lepšími tréninkovými podmínkami do [[Rjazaň|Rjazani]] (mekka [[sambo|sambistů]]).
 
V roce [[2009]] ho do reprezentace vytáhl tehdy nově příchozí [[Ezio Gamba]]. Odvděčil se mu ziském titulu mistra Evropy a mistra světa. V roce [[2010]] se však složitě sžíval s novými pravidly, které zakazovaly útok na spodek těla (nohy) těla.
 
Jeho hlavním rivalem v reprezentaci je [[Siražudin Magomedov]], se kterým svedl tvrdý nominační boj o možnost startu na [[letní olympijské hry 2012|olympijských hrách]] v roce [[2012]] a uspěl. V Londýně si vedl velmi dobře. Postoupil až do semifinále, kde se utkal s [[Kim Če-pom|Kim Če-pomem]] z Jižní Koreje. Zápas byl v jednoznačné režii soupeře a musel se tak spokojit s bojem o bronzovou medaili. Jeho soupeř Japonec [[Takahiro Nakai]] byl od začátku aktivnější, ale neuhlídal jeho dva kontry za wazari, které nakonec znamenaly zisk bronzové olympijské medaile

Navigační menu