Střední škola: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 34 bajtů ,  před 7 lety
m
odkaz na Kolej_(vzdělávací_zařízení)
m (odkaz na Kolej_(vzdělávací_zařízení))
 
Střední škola v [[Spojené státy americké|USA]] je často členěna na dva stupně, nižší střední školu, '''middle school''', obvykle, dle místních podmínek zahrnuje 6-8 ročník (grade) poskytuje nižší sekundární vzdělání - ISCED 2 a vyšší střední školu, '''high school''', obvykle zahrnuje 9-12 ročník (grade), i když se to může lišit podle školního obvodu, a poskytuje vyšší sekundární vzdělání - ISCED 3. V některých oblastech '''high school''' začíná v 10. třídě a několik amerických středních škol zahrnuje třídy 7 až 12. To se ale mění, protože téměř všechny střední školy v obydlených oblastech provozují třídy 9 až 12.
Studenti obvykle absolvují '''high school''' v 18 nebo 19 letech věku - narodili-li se v říjnu, listopadu nebo prosinci. Američtí [[student]]i mohou ukončit střední školu i ve věku 16 - 18 let podle státu, absolvování, přijetí na vyšší vzdělání nebo podle jiných vzdělávacích ustanovení. Tento věk student obvykle dosáhne během 10. nebo 11. třídy, byla-li dodržena standardní [[školní osnova]] během studia bez vynechání nebo opakování tříd. Proto poslední dva ročníky střední školy nejsou povinné, ale většina studentů střední školu ukončí a dostane diplom (vysvědčení) nebo G.E.D. ('''General Educational Development test'''), který se vyžaduje pro přijetí na 2-letou - ISCED 4 - nebo 4-letou - ISCED 5 - [[Kolej (vzdělávací_zařízení)|kolej]] nebo [[univerzita|univerzitu]].
 
Co se týče [[praxe]], zatímco zákony ve většině států nařizují školní docházku aspoň po maturitu nebo do věku 16 let, vynucení těchto pravidel je sporadické. A naopak studenti opakující třídu mohou zůstat na střední škole po věku 18 let, neabsolvovali-li načas. Státní školy musí poskytnout vzdělání každému, ale když jednotlivec ohrožuje sebe nebo jiných nebo dosáhne věk 21 let bez diplomu, pak většina států dovolí škole studenta vyloučit.
121

editací

Navigační menu