Grindcore: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
m narovnání přesměrování
Lukazuko (diskuse | příspěvky)
m odebrána Kategorie:Heavy metal; přidána Kategorie:Podžánry heavy metalu za použití HotCat
Řádek 70: Řádek 70:
{{Portály|Hudba}}
{{Portály|Hudba}}


[[Kategorie:Heavy metal]]
[[Kategorie:Podžánry heavy metalu]]
[[Kategorie:Grindcore| ]]
[[Kategorie:Grindcore| ]]



Verze z 14. 4. 2014, 09:42

Grindcore
Původ ve stylechhardcore punk
crust
D-beat
Kulturní pozadí1981 Anglie
Typické nástrojeElektrická kytara - Baskytara - Bicí - Zpěv
Všeobecná popularitaMetal
Odvozené stylycrustcore
Podstyly
Goregrind
Deathgrind
Noisegrind
Electrogrind/cybergrind
Crustgrind
Pornogrind
Jiná témata
Powerviolence
Extreme metal

Grindcore je agresivní hudební styl charakterizovaný silně zkreslenými, podladěnými kytarami ovlivněnými stylem crust a punk hardcorem a rychlým bubnováním. Grindové skladby jsou jen zřídkakdy delší než dvě minuty a často jen několik sekund dlouhé. Vokály obsahují klasický growling nebo vysoké ječáky (screaming), stejné, jako jsou ve stylu crust. Texty kapel se věnují sociálním a politickým problémům, právům zvířat, ekologii, občas mají ale i brutální a sadistické texty. Vznik grindcoru se počítá rok 1981 založen kapelou Napalm Death.

Historie

Styl se začal propagovat v 80 letech minulého století ve Velké Británii, kapelami Napalm Death nebo Carcass. Jméno „grindcore“ se začalo používat až ve spojení s bubeníkem z Napalm Death Mickem Harrisem. Mnoho začínajících grindových kapel bylo uvedeno na kompilaci Grind crusher labelu Earache Records.

Kořeny stylu mohou být spojovány s britskými crust, americkými hardcore punk kapelami, jako jsou britští Discharge a Amebix, američtí Siege, Deep Wound, Cryptic Slaughter a Repulsion.H.C.punková kapela Killing Joke byla také z počátku ovlivněna Napalm Death.

Mnoho z těchto raných kapel bylo považováno za součást anarchopunkové a hardcore punkové scény, ale hodně těchto anarcho-punkových kapel v Anglii a hardcore punkových skupin v USA měli společné hudební prvky.

Mikrosongy

Jednou z velmi známých charakteristik grindcoru a spřízněných stylů je mikrosong. Jsou to skladby trvajicí několik málo sekund. Skladba skupiny Napalm Death You Suffer byla shledána, se svojí délkou (o něco více než 1 sekunda), nejkratší písní vůbec.[1] . V roce 2001 se skupina Brutal Truth zapsala do Guinessovy knihy rekordů se svým klipem, dlouhým 2 sekundy (skladba Collateral Damage – nejkratší videoklip). Ale jiní, jako jsou Cripple Bastards na svém demu 94 Flashback di un Massacro a Agoraphobic Nosebleed na svém 3"CD/10"LP Altered States of America to dotáhli do ještě větších extrémů. Altered States of America obsahovalo 100 skladeb, s délkou začínající od čtyř sekund až k songům dlouhým přes jednu minutu. Celková délka alba byla 21:44. Severoamerická kapela Anal Cunt nahrála EP 5643 Song, které obsahovalo 5643 skladeb v méně než 15 minutách, nahraných pomocí kreativního spojení skladeb a nahrávacích postupů.

Související články

Literatura

Kapely

1. Napalm death 2. Carcass 3. Xysma 4. Terrorizer 5. Anal Cunt 6. Assück 7. Last Days of Humanity 8. Repulsion 9. Head of David 10. Defecation 11. Impetigo 13. Old Lady Drivers (O.L.D.) 14. Brutal Truth 15. S.O.B. 16. Agathocles

Reference

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Grindcore na anglické Wikipedii.

  1. MCPHEETERS, Sam. Extreme Extremeness [online]. OC Weekly, 2006-03-09 [cit. 2008-01-03]. Dostupné online. (anglicky) 

Šablona:Link GA Šablona:Link GA Šablona:Link GA