Woody Allen: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 5 bajtů ,  před 6 lety
→‎Filmografie: Oscar byl za vedlejší roli, ne hlavní -- Sorvino
m ({{NK ČR}} do externích odkazů (regex Matěj Suchánek))
(→‎Filmografie: Oscar byl za vedlejší roli, ne hlavní -- Sorvino)
Osmdesátá léta pro něj byla plodným filmovým obdobím - co rok, to nový film - a v tomto období do svých filmů obsazoval v hlavní roli především herečku [[Mia Farrow|Miu Farrow]], se kterou navázal bližší vztah. Ten trval několik let, ale nikdy neskončil [[manželství]]m. Pár ale adoptoval dvě [[Dítě|děti]] a měli i jedno vlastní. V tomto období točil [[komedie]], které si ale zachovávaly i filozofický podtext, např. ''Vzpomínky na hvězdný prach'' a ''September'', které byly ovlivněny hlavně tvorbou evropských filmových režisérů jako [[Federico Fellini]] a [[Ingmar Bergman]].
 
V roce [[1992]] natočil film ''Stíny a mlha'', který je poctou Fritzovi Langovi, G.W. Pabstovi a F.W. Murnauovi a vůbec vzdává hold celému německému expresionismu. V druhé polovině devadesátých let se Woody věnuje lehčímu a méně vážnému žánru jako například ''Všichni říkají: Miluju tě'' nebo v komedii ''Mocná Afrodité'', jejíž hlavní představitelka [[Mira Sorvino]] za hlavnívedlejší roli získala Oscara.
 
V novém století není nic dlužen své pověsti a rok co rok natáčí nové filmy, ve kterých dostává šanci i mladší generace herců, jako například [[Jason Biggs]], [[Christina Ricci]] ve filmu ''Cokoliv'' nebo [[Scarlett Johansson]] ve filmu ''[[Match Point]]'', který se natáčel v Anglii. V květnu [[2008]] měl na filmovém festivalu v [[Cannes]] premiéru film ''[[Vicky Cristina Barcelona]]''.

Navigační menu