Jitka Molavcová: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 330 bajtů ,  před 6 lety
bez shrnutí editace
značka: editace z mobilu
značka: editace z mobilu
Neobvyklé kombinace jejího jemného osobního půvabu a nevšedního komického talentu si všimla brzy také televize a film. Na plátně se stala například partnerkou [[Karel Gott|Karla Gotta]] ve snímku ''[[Hvězda padá vzhůru]]'' ([[1974]]).
 
V 80. letech započala její dlouholetá a velice úspěšná práce pro [[Dítě|děti]] (pořady ''[[Malý televizní kabaret]]'', ''[[Studio Kamarád]]'', ''[[Kosmická čarodějnice]]''), objevila se v řadě televizních pohádek jako ''Taneček přes dvě pekla'', ''[[Královna koloběžka]]'', ''[[Doktorská pohádka]]'', ''O chytrém Honzovi aneb Jak se Honza stal králem'', ''Vohnice a Kylián'' a v mnohých dalších. Vtiskla svůj hlas jednomu z večerníčků ''[[Káťa a Škubánek]]''. Nezapomenutelná je také její postava nešťastně zamilované pokojské Heli v seriálu ''[[Návštěvníci (seriál)|Návštěvníci]]'' z roku 1983. Již několik let uvádí dětský pořad Kouzelná školka. V současné době má také na dětské stanici ČT :D svůj hudební pořad Muzicírování, kde spolu s [[ Jan Maxián|Janem Maxiánem]] seznamuje děti zejména s písničkami z [[Osvobozené divadlo|Osvobozeného divadla]] a [[Semafor (divadlo)|Divadla Semafor]].
 
V té době ztvárnila na semaforském jevišti řadu dalších rolí (Markéta ve hře ''Faust''), ale jedna z nich měla pro její budoucí kariéru rozhodující význam. Ve hře ''Jonáš, dejme tomu v úterý'', která měla premiéru [[5. březen|5. března]] [[1985]], se zrodila postava slečny [[Žofie Melicharová|Žofie Melicharové]]. Jako věrná a zamilovaná hospodyně stárnoucího [[kabaret]]iéra, nepříliš vzdělaná, ale s velkým srdcem, získala svoji životní roli a velkou [[popularitu]]. Výstupy pana Jonáše a slečny Melicharové patří dodnes na repertoáru Semaforu k tomu nejlepšímu. Společně se objevili také na filmovém plátně: ''[[Jonáš a Melicharová]]'' ([[1986]]) a ''[[Jonáš, aneb Jak je důležité míti Melicharovou]]'' ([[1988]]).
83

editací

Navigační menu