Star Wars: Knights of the Old Republic: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Verze 11197587 uživatele Autaksvorad (diskuse) zrušena - nesmysly
značka: editace z mobilu
(Verze 11197587 uživatele Autaksvorad (diskuse) zrušena - nesmysly)
Příběh se odehrává přibližně 4000 let před [[Star Wars|filmovou sérií]], v době, kdy je [[Republika (Star Wars)|Republika]] napadena [[Revanovo sithské impérium|Impériem]], v jehož čele stojí [[sith]]ský lord [[Darth Malgus]]. [[Jedi]]ové stojí tváří v tvář reálné hrozbě naprosté eliminace v konfliktu, jenž vešel do dějin jako '''[[Jedijská občanská válka]]'''. Jedním ze záchranných prvků, který používají pro přežití své i celé Republiky, je schopnost mladé Jediské učednice [[Satyla Shan|Satyly Shan]] provádět bitevní meditaci.
[[Soubor:Star Wars Galaxy Map KOTOR Quest Focus.png|thumb|Mapa s načrtnutými cestami vzdušnou časou, které hráč po galaxii během hry absolvuje, pokud navštěvuje planety v tomto pořadí: [[Taris]] - [[Dantooine]] - [[Tatooine]] - [[Kashyyyk]] - [[Manaan]] - [[Korriban]] - [[Lehon]]]]
Hráč se ze začátku hry probouzí na lodi Endar Spire, republikové fregatě napadené sithskými stíhači nad planetou [[Taris]]. Má výpadky paměti a také se mu postupem hry zdají zvláštní sny, ve kterých SatylaBastila bojuje proti [[Revan]]ovi, jenž byl MalgusůvMalakův starý mistr. Spolu s dalším vojákem [[Carth Onasi|Carthem Onasim]] našli SatyluBastilu a uprchli z bombardované planety na [[Dantooine]]. Jediové mu vysvětlili, že tyto sny mohou být důsledkem jeho těsného napojení na Sílu kolem SatylyBastily, s níž sdílel pouto. Také mu umožnili stát se Jediem. Zadali mu úkol najít takzvanou [[Star Forge]], kterou používá MalgusMalak k tvorbě své imperiální flotily. Pozice [[Star Forge]] je napovězena v několika mapách na různých planetách galaxie a konečnou aproximací se určí její reálná poloha. Hráč tedy cestoval postupně na [[Tatooine]], [[Kashyyyk]], [[Manaan]] a [[Korriban]].
 
Dříve než se však hráč se svou skupinou na [[Star Forge]] dostane, je zajat Sithy a od MalguseMalaka se dozví, o co ve skutečnosti v tomto příběhu jde. Fakticky vzato byl hráč obelhán téměř všemi svými domnělými přáteli ve hře a musel se s tím vyrovnávat.
 
Závěr příběhu a výsledky jednotlivých zápletek a questů se odvíjejí od libovůle hráče. Je tedy na něm, zdali pomůže Republice, nebo přestoupí na druhou stranu barikády. Dle Star Wars kánonu je však pro účely konzistence dějin pokládána za platnou varianta, kdy hlavní postava zůstala na světlé straně Síly a pomohla Republice bez vychýlení k temné straně.

Navigační menu