Ivan Nifontov: Porovnání verzí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Smazaný obsah Přidaný obsah
Bez shrnutí editace
Řádek 18: Řádek 18:
Po olympijských hrách v roce [[2008]], kde ruští judisté nenaplnili očekávání, využil příležitost prosadit se v reprezentaci. V roce [[2009]] se stal mistrem světa a Evropy, jenže v dalších dvou letech již na tyto vynikající výsledky nenavázal. Přesto mu trenéři v roce [[2012]] věřili a nominovali ho na [[Letní olympijské hry 2012|olympijské hry v Londýně]], byť se v úvodu olympijského roku na turnaji mistrů vážně zranil.
Po olympijských hrách v roce [[2008]], kde ruští judisté nenaplnili očekávání, využil příležitost prosadit se v reprezentaci. V roce [[2009]] se stal mistrem světa a Evropy, jenže v dalších dvou letech již na tyto vynikající výsledky nenavázal. Přesto mu trenéři v roce [[2012]] věřili a nominovali ho na [[Letní olympijské hry 2012|olympijské hry v Londýně]], byť se v úvodu olympijského roku na turnaji mistrů vážně zranil.


Na olympijských hrách v roce 2012 v prvním kole dostal na rozehřátí soupěře z ostrova [[Curaçao]] a nedal mu vůbec šanci. Ve druhém ho čekal nepříjemný Belgičan [[Joachim Bottieau|Botijé]]. Velmi tvrdý zápas byl vyrovnaný od začátku. Belgičán je pokračovatelem staré evropské školy juda (fyzické judo s agresivní kumikatou) a v duelu s Rusem měl malinko navrh. Nifontov po silové stránce nestačil, ale Belgičan neměl dostatečnou techniku aby Rusa hodil. Zápas tak skončil nerozhodně v normálním času. V nastavení hned v úvodu Nifontov využil momentu překvapení a technikou kouči-gari poslal Botijeho k zemi. Ve čtvrfinále ho čekalo překvapení turnaje Kanaďan [[Antoine Valois-Fortier]]. Vytáhlý Kanaďan v prvním kole utavil favorita z Azerbajdžánu a podobným způsobem si vedl i v dalších duelech. Na Nifotova tato taktika neplatila. Od poloviny zápasu totiž musel útočit. Začátkem třetí minutu zápasu ho Nifontov strhnul k zemi za wazari a tento náskok již nepustil. V semifinále ho čekal favorit na zlatou medaili [[Kim Če-pom]]. V zápase se Ninfontov nechytal a byť se hodit nenechal tak Korejec si závěrečné sekundy bez problémů pohlídal. V boji o třetí misto proti němu nastoupil Japonec [[Takahiro Nakai]]. Japonec od úvodu po Nifontovi šel a první minuta tak byla čistě v jeho režii. Jenže v tomto směru působil značně neunáhleně a Nifontov ho ve druhé minutě krásně kotroval za wazari. Na Nakaiovi byla v následujích sekundách znát opatrnost, ale musel i útočit. Začátkem třetí minitu opět při nástupu do techniky neuhlídal Rusův kontr za wazari a ten se tak mohl těšit z bronzové medaile.
Na olympijských hrách v roce 2012 v prvním kole dostal na rozehřátí soupěře z ostrova [[Curaçao]] a nedal mu vůbec šanci. Ve druhém ho čekal nepříjemný Belgičan [[Joachim Bottieau|Botijé]]. Velmi tvrdý zápas byl vyrovnaný od začátku. Belgičán je pokračovatelem staré evropské školy juda (fyzické judo s agresivní kumikatou) a v duelu s Rusem měl malinko navrh. Nifontov po silové stránce nestačil, ale Belgičan neměl dostatečnou techniku aby Rusa hodil. Zápas tak skončil nerozhodně v normálním času. V nastavení hned v úvodu Nifontov využil momentu překvapení a technikou kouči-gari poslal Botijeho k zemi. Ve čtvrfinále ho čekalo překvapení turnaje Kanaďan [[Antoine Valois-Fortier]]. Vytáhlý Kanaďan v prvním kole utavil favorita z Azerbajdžánu a podobným způsobem si vedl i v dalších duelech. Na Nifotova tato taktika neplatila. Od poloviny zápasu totiž musel útočit. Začátkem třetí minutu zápasu ho Nifontov strhnul k zemi za wazari a tento náskok již nepustil. V semifinále ho čekal favorit na zlatou medaili [[Kim Če-pom]]. V zápase se Ninfontov nechytal a byť se hodit nenechal tak Korejec si závěrečné sekundy bez problémů pohlídal. V boji o třetí misto proti němu nastoupil Japonec [[Takahiro Nakai]]. Japonec od úvodu po Nifontovi šel a první minuta tak byla čistě v jeho režii. Jenže v tomto směru působil značně neunáhleně a Nifontov ho ve druhé minutě krásně kotroval za wazari. Na Nakaiovi byla v následujích sekundách znát opatrnost, ale musel i útočit. Začátkem třetí minuty, opět při nástupu do techniky, neuhlídal Rusův kontr za wazari a ten se tak mohl těšit z bronzové medaile.


== Výsledky ==
== Výsledky ==

Verze z 4. 8. 2013, 12:53

Šablona:Infobox medaile Šablona:Infobox medaile soutěž Šablona:Infobox medaile položka Šablona:Infobox medaile soutěž Šablona:Infobox medaile položka Šablona:Infobox medaile soutěž Šablona:Infobox medaile položka |}

Ivan Nifontov (rusky: Иван Нифонтов ), (*5. června 1987, Pavlodar, Sovětský svaz) je reprezentant Ruska v judu. Patří mezi nejlepší judisty v polostřední váze. Je majitelem bronzové olympijské medaile z roku 2012.

Osobní život

Narodil se na dnešním území Kazachstánu do ruské rodiny. V roce 1996 s rodinou přesídlil do města Barnaul. Od roku 2005 žije a trénuje v Rjazani.[1]

Kariéra

Do roku 2009, kdy se stal stabilním členem ruské reprezentace byl jeho největší úspěch stříbrná medaili z EOFM 2003.

Po olympijských hrách v roce 2008, kde ruští judisté nenaplnili očekávání, využil příležitost prosadit se v reprezentaci. V roce 2009 se stal mistrem světa a Evropy, jenže v dalších dvou letech již na tyto vynikající výsledky nenavázal. Přesto mu trenéři v roce 2012 věřili a nominovali ho na olympijské hry v Londýně, byť se v úvodu olympijského roku na turnaji mistrů vážně zranil.

Na olympijských hrách v roce 2012 v prvním kole dostal na rozehřátí soupěře z ostrova Curaçao a nedal mu vůbec šanci. Ve druhém ho čekal nepříjemný Belgičan Botijé. Velmi tvrdý zápas byl vyrovnaný od začátku. Belgičán je pokračovatelem staré evropské školy juda (fyzické judo s agresivní kumikatou) a v duelu s Rusem měl malinko navrh. Nifontov po silové stránce nestačil, ale Belgičan neměl dostatečnou techniku aby Rusa hodil. Zápas tak skončil nerozhodně v normálním času. V nastavení hned v úvodu Nifontov využil momentu překvapení a technikou kouči-gari poslal Botijeho k zemi. Ve čtvrfinále ho čekalo překvapení turnaje Kanaďan Antoine Valois-Fortier. Vytáhlý Kanaďan v prvním kole utavil favorita z Azerbajdžánu a podobným způsobem si vedl i v dalších duelech. Na Nifotova tato taktika neplatila. Od poloviny zápasu totiž musel útočit. Začátkem třetí minutu zápasu ho Nifontov strhnul k zemi za wazari a tento náskok již nepustil. V semifinále ho čekal favorit na zlatou medaili Kim Če-pom. V zápase se Ninfontov nechytal a byť se hodit nenechal tak Korejec si závěrečné sekundy bez problémů pohlídal. V boji o třetí misto proti němu nastoupil Japonec Takahiro Nakai. Japonec od úvodu po Nifontovi šel a první minuta tak byla čistě v jeho režii. Jenže v tomto směru působil značně neunáhleně a Nifontov ho ve druhé minutě krásně kotroval za wazari. Na Nakaiovi byla v následujích sekundách znát opatrnost, ale musel i útočit. Začátkem třetí minuty, opět při nástupu do techniky, neuhlídal Rusův kontr za wazari a ten se tak mohl těšit z bronzové medaile.

Výsledky

Turnaj 2009 2010 2011 2012 2013
Olympijské hry - - - 3. -
Mistrovství světa 1. úč. 7. - -
Mistrovství Evropy 1. dns dns dns dns

Reference

Extrení odkazy