Speciální efekty: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 27 bajtů ,  před 15 lety
Ehmm ... jiné CGI.
(Rozšíření podle anglické wiki. Let kosmické lodi je drahý, ale realizovatelný, za nerealizovatelnlou můžeme zatím prohlásit bitvu.)
(Ehmm ... jiné CGI.)
Speciální efekty se rozděluji na dvě základní skupiny. První skupinou jsou optické efekty, které spočívají v manipulaci s nafilmovaným nebo nafoceným objektem. Například v seriálu [[Star Trek]] vyvolávají dojem, že kosmická loď [[USS Enterprise|Enterprise]] letí vesmírným prostorem. Druhým typem jsou mechanické efekty. Ty využívají především různých robotických modelů, umělých krajin a pyrotechniky.
 
Význačnou podmnožinou optických speciálních efektů jsou [[Computer Generated Imagery|CGI]] (Computer Generated Imagery), tedy efekty tvořené počítačovou úpravou obrazu. S rostoucí výpočetní silou počítačů se CGI používá stále více, a to jak místo klasičtějších efektů, tak místo živé akce. Dnes je již technicky možné natočit celý film tímto způsobem.
 
V [[animovaný film|animovaném filmu]] je technicky speciálním efektem cokoliv, termín se ovšem používá pro ty části animovaného filmu, které nejsou postavy.
3 020

editací

Navigační menu