Roland Garros: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidán 1 bajt ,  před 6 lety
m (Bot: Odstranění 31 odkazů interwiki, které jsou nyní dostupné na Wikidatech (d:q207709))
Narodil se v [[Saint-Denis (Réunion)|Saint-Denis]] na [[Réunion]]u rodičům pocházejících z rodin s dlouhou historií na ostrově. Rodina ze strany otce byla původem z [[Toulouse]] a ze strany matky z [[Lorient]]u. Když byly malému Rolandovi čtyři roky, rozhodl se jeho otec Georges Garos emigrovat do [[Ho Či Minovo Město|Saigonu]], kde si otevřel advokátní kancelář. Matka učila malého Rolanda základnímu vzdělání, v roce 1900 se ale rozhodli vyslat syna z důvodu absence střední školy v zemi studovat do [[Paříž]]e.
 
Cesta ze Saigonu do Marseille trvala v té době 10 měsíců. Po dojezdu do Paříže a zápisu do lycea onemocněl těžkým zápalem plic. Z tohoto důvodu ho poslali do sportovního centra lycea, kde se rychle zotavil a stal se velmi dobrým v několika sportovních odvětvích. V roce 1906 se stal meziškolním šampionem v cyklistice, jebyl při vítězství fotbalového klubu lycea v [[Nice]].
 
Poté studoval vysokou ekonomickou školu (HEC Paris), kterou ukončil v roce 1908 a nyní nese jeho jméno. Zapsal se do pařížského sportovního klubu ''Stade français'', kde hrál rugby a amatérsky tenis. Po studiích začal pracovat pro firmu ''Automobiles Grégoire''. Stejně jako financím se rychle naučil automechanice a začal se věnovat automobilovému sportu. Otec chtěl, aby Roland byl advokátem, a proto mu přestal dávat peníze. Díky podpoře otce svého spolužáka si ale v 21 letech otevřel svůj obchod ''Roland Garros automobiles – voiturettes de sport''.
Anonymní uživatel

Navigační menu