Svazarm: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 6 bajtů ,  před 7 lety
m
WPCleaner v1.27 - Reference s interpunkcí - Sekce bez obsahu (Opraveno pomocí WP:WCW)
m (WPCleaner v1.27 - Reference s interpunkcí - Sekce bez obsahu (Opraveno pomocí WP:WCW))
Přes svou proklamovanou vazbu na armádu zastřešoval Svazarm i řadu aktivit, které neměly mnoho společného s brannou činností. Kromě sportovních klubů nebo kurzů her na vojáky sdružoval Svazarm např. klub přátel divadla [[Semafor (divadlo)|Semafor]] nebo [[HI-FI klub]]. [[J-Klub]] elektroniky 602. základní organizace Svazarmu se stal nástupcem [[Jonáš Klub]]u, jehož činnost byla zakázána v roce [[1986]] ve společném soudním přelíčení s [[Jazzová sekce|Jazzovou sekcí]].
 
24.&nbsp;března 1990 se Svazarm přetransformoval v STSČ ('''Sdružení technických sportů a činností''') s tím, že ve vedoucích funkcích zůstali bývalí funkcionáři Svazarmu a kteří si ve větší míře ponechali i majetek. Po nějakém čase sdružení změnilo název na '''Sdružení sportovních svazů České republiky – ČSTV'''.<ref>[http://www.sporty-cz.cz Sdružení sportovních svazů České republiky]</ref>.
 
Bez zajímavosti není ani to, že ve Svazarmu 21.&nbsp;století jsou například sdruženy organizace jako ČRK, [[ÚAMK ČR]], [[Svaz branně technických sportů ČR]], [[Aeroklub České republiky]] atd.
 
== Odkazy ==
=== Reference ===
<references/>
 
=== Externí odkazy ===
* [http://www.sporty-cz.cz/ Sdružení sportovních svazů ČR]
* [http://snem.cz/eknih/1990fs/tisky/t0659_02.htm FS ČSFR 1990–1992 O rozdělení majetku Svazarmu]
* [http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/213377-cstv-musi-byvalemu-svazarmu-zaplatit-pres-150-milionu/ ČSTV musí bývalému Svazarmu zaplatit přes 150 milionů]
 
=== Související články ===
{{Commonscat}}
{{NK ČR|kn20010711433}}

Navigační menu