Seznam postav seriálu Hvězdná brána: Hluboký vesmír: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
m
WPCleaner v1.27 - Opraveno pomocí WP:WCW - Sekce bez obsahu - Opravy pravopisu a typografie
m (robot odstranil interwiki, které je na Wikidatech: en, fr, ru, tr)
m (WPCleaner v1.27 - Opraveno pomocí WP:WCW - Sekce bez obsahu - Opravy pravopisu a typografie)
 
=== Matthew Scott ===
'''Matthew Scott''' (ztvárněný hercem [[Brian J. Smith|Brianem J. Smithem]]) je nadporučík amerického letectva. Poté, co byla napadena základna Ikaros, plukovník Everett Young nařídil Scottovi evakuovat základnu Hvězdnou bránou, na které Dr. Nicholas Rush vytočil namísto Země devítimístnou adresu lodi ''Destiny''. Po příchodu na palubu ''Destiny'', předal plukovník Young, který byl zraněn během evakuace, dočasně Scottovi velení. Když se Young uzdravil, Scott zůstal jako zástupce velitele a vedl týmy v misích.
 
Když mu byly čtyři roky, jeho rodiče zahynuli při autonehodě. Scott byl pak vychováván knězem, který se upil k smrti, když bylo Scottovi šestnáct let.
 
=== Chloe Armstrongová ===
'''Chloe Armstrongová''' (ztvárněná herečkou [[Elyse Levesqueová|Elyse Levesqueovou]]) je 23 letá23letá dcera amerického senátora Alana Armstronga, který zemřel ve druhém díle první epizody [[Air (Stargate Universe)|Air]], když zachránil posádku ''Destiny''. Senátor Armstrong vykonával politický dozor nad projektem Ikaros a Chloe se na základnu dostala jako jeho asistentka. Předtím studovala politologii na Harvard University.
 
=== Eli Wallace ===
 
=== Tamara Johansenová ===
'''Tamara Johansenová''' (ztvárněná herečkou [[Alaina Huffman|Alainou Huffmanovou]]) je nadporučíkem amerického letectva. Pochází ze skromných poměrů a snila o tom, že se stane lékařkou, ale nemohla si dovolit patřičné vzdělání. Proto si zvolila službu u vojenského letectva. Poté, co Dr. Simms zemřel během útoku na základnu Ikaros, stala se jako jediná osoba na palubě ''Destiny'' s lékařským výcvikem, hlavní lékařkou expedice. Bojuje s nedostatkem znalostí a zkušeností při zacházení s těžce raněnými a nemocnými pacienty. Musí si také vystačit se skromnými zásobami léků a lékařského vybavení. V hierarchii velení na Destiny je třetím nejvyšším důstojníkem, po plukovníkovi Youngovi a poručíku Scottovi.
 
=== Ronald Greer ===
 
=== Adam Brody ===
'''Adam Brody''' (ztvárněný hercem [[Peter Kelamis|Peterem Kelamisem]]) je technik, který sloužil na základně Ikaros v době jejího napadení Luciánskou aliancí. Spolu s ostatními se evakuoval Hvězdnou bránou na Antickou vesmírnou loď ''Destiny'', kde se prokázal být cenným členem posádky. Po příchodu na ''Destiny'' byl Brody šokovaný a rozhněvaný, ale poté, co si uvědomí jejich situaci začal pracovat na opravách poškozené lodi. Brody jako jeden z mála členů posádky umí Antický jazyk, který je potřebný pro určování funkcí počítačových systémů lodi. Byl jedním z těch, kdo byl vylosován v loterii, aby mohl přežít na blízké planetě, když se předpokládalo, že ''Destiny'' vletí do hvězdy. Naštěstí to byl planý poplach a Brody se vrátil s ostatními na ''Destiny''. Brody měl dobrý pracovní vztah se Sgt. Hunterem Rileyem, protože oba byli často společně pověřováni opravami rozbitých systémů kvůli jejich znalosti Antického jazyka.
 
=== Robert Caine ===
 
=== Jeremy Franklin ===
'''Jeremy Franklin''' (ztvárněný hercem [[Mark Burgess|Markem Burgessem]]) byl jedním z civilních zaměstanců základny Ikaros. Prošel Hvězdnou bránou spolu s ostatními na Antickou loď ''Destiny''. Byl členem prvního týmu, který se vydal na planetu hledat vápenec pro opravu lodních vzduchových systémů. Když chtěl na planetě projít bránou spolu s Andreou Palmerovou a seržantem Curtisem na další planetu, Dr. Rush nařídil seržantovi Greerovi na něj vystřelit, aby bránou neprošel a zabránil tak jeho jisté smrti. Franklin vytvořil na lodi laboratoř, ve které pěstoval některé druhy ovoce a zeleniny a zajišťoval tak část zásob pro posádku. Když bylo na ''Destiny'' nalezeno Antické křeslo, Franklin se rozhodl jej sám použít. Poté, co byl od křesla odpojen zůstal v komatu. Později, když Destiny letěla mezi dvěma galaxiemi, se Franklin probral z kómatu. Při útoku Nakaiů na ''Destiny'', se Franklin rozhodl použít Antické křeslo podruhé a umožnil tak lodi uniknout před útokem. Když však poté plukovník Young vstoupil do místnosti s křeslem, zjistil, že Franklin zmizel. Franklinovo vědomí se převedlo do počítačových systémů lodi.
 
=== Vanessa Jamesová ===
'''Vanessa Jamesová''' (ztvárněná herečkou [[Julia Benson|Julií Bensonovou]]) je poručíkem [[Letectvo Spojených států amerických|USAF]]. Pracovala na základně Ikaros a spolu s dalšími unikla skrze Hvězdnou bránu na Antickou loď ''Destiny'' poté, co byla základna Ikaros napadena. Předtím, než se dostala na ''Destiny'', měla Vanessa romantický vztah se svým kolegou, poručíkem Mathewem Scottem. Jako jeden z mála vojenských důstojníků na palubě ''Destiny'' je Vanessa často pověřována vést týmy na mise Hvězdnou bránou.
 
=== Andrea Palmerová ===
'''Andrea Palmerová''' (ztvárněná herečkou [[Christina Schild|Christinou Schildovou.]]) je doktorka biologie, která pracovala na základně Ikaros a spolu s dalšími unikla skrze Hvězdnou bránu na Antickou loď ''Destiny'' poté, co byla základna Ikaros napadena. Byla členkou prvního týmu, který se vydal na planetu hledat vápenec pro opravu lodních systémů podpory života. Na planetě prošla bránou spolu se seržantem Curtisem na další planetu a ''Destiny'' odletěla bez nich.
 
=== Lisa Parková ===
'''Lisa Parková''' (ztvárněná herečkou [[Jennifer Spence]]ovou) je vědeckou pracovnicií, která sloužila na základně Ikaros v době jejího napadení. Spolu s ostatními unikla skrze Hvězdnou bránu na Antickou loď ''Destiny''. Jejím prvním úkolem na ''Destiny'' bylo pomoci Dr. Rushovi opravit selhávající lodní systém popory života.
 
=== Hunter Riley ===
 
=== Spencer ===
=== David Telford ===
'''David Telford''' (ztvárněný hercem [[Lou Diamond Philips]]em) je důstojník amerického letectva. Nezúčastnil se cesty na Destiny, ale byl zachráněn lodí Hammond a vrátil se na Zemi. Na Destiny se dostane pouze prostřednictvím komunikačních kamenů. V otázce velení si nerozumí s plukovníkem Youngem.
 
=== Dale Volker ===
 
=== Alan Armstrong ===
 
== Vedlejší postavy na Zemi ==
=== Carl Strom ===
 
=== Emily Young ===
 
{{pahýl}}

Navigační menu