IS-1: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Přidáno 2 501 bajtů ,  před 14 lety
bez shrnutí editace
}}
 
 
V roce [[1943]] vznikl [[tank]] [[KV-85]], s kanonem ráže 85 mm v nové věži. Postupným přepracováním poháněcí soustavy, tvaru a konstrukce korby a odpružení vznikl nový nižší a lehčí tank, který dostal označení '''IS-1''' (někdy také '''IS-85'''). Od počátku bylo jasné, že tank bude potřebovat silnější výzbroj, protože stejnou měl i levnější a rychlejší [[T-34/85]]. Uskutečnily se testy se 100 mm kanonem (varianta IS-100) a dlouhého 122 mm kanonu. Oba měly téměř stejné výkony a proto se rozhodlo použít 122 mm kanón A-19, který vycházel z lodního děla., protože ho již bylo dostatečné množství. Poté byly provedeny ještě další úpravy a tank se definitivně přeznačil na [[IS-2]].
==Vývoj==
 
Snahou o zlepšení výrobní náročnosti tanků [[KV]] se měl stát model KV-13, který byl téměř kompletně vyroben z lité oceli. Tento stroj byl však pro výrazné nedostatky odmítnut, ale posloužil jako základ pro vývoj nového těžkého tanku IS-1, který byl zahájen počátkem roku [[1943]]. Korba tohoto nového tanku byla po nutných úpravách převzata z modelu KV-13. Pro kanón ráže 85 mm byla zkonstruována nová věž, která byla shodná s věží u tanku [[KV-85]]. Sériová výroba tanku IS-1, resp. podle původního značení IS-85, byla zahájena počátkem září 1943.
 
 
== Konstrukce ==
 
Korba tanku IS-1 tvarově připomínala tanky [[KV]], se kterými měla hodně společného. Odlišovala se však používáním litých dílů, které dávaly tanku [[IS (tank)|IS]] charakteristický zaoblený tvar, zbývající části korby byly zhotoveny z válcované oceli. V čelním pancíři korby byl odklápěcí průzor řidiče, který seděl uprostřed. Po pravé straně řidiče byl v korbě uložen [[kulomet]] DT ráže 7,62 mm. Ačkoliv řidič musel do tanku nastupovat věží, měl pro případ nouzového opuštění tanku k dispozici únikový poklop v podlaze. Nad prostorem řidiče byly ve střeše korby uchyceny dva periskopy. K pohonu tanku sloužil [[vznětový motor]] V-2-IS o výkonu 600 HP. [[Podvozek]] sestával na každé straně z napínacího kola vpředu, šesti dvojitých pojezdových kol, hnacího kola vzadu a třech napínacích kladek. Pojezdová kola s vnitřním tlumením byla odpružena torzními tyčemi. V přední části korby byla elektricky poháněná, odlévaná věž vejčitého tvaru. Ve věži byl lafetován [[kanón]] D-5T ráže 85 mm (popř. D-5T85 s delší hlavní) spolu s koaxiálním kulometem. Další kulomet byl ve střílně na zadku věže. K zamíření sloužil teleskopický zaměřovač 10-T-15, ve věži byl instalován pozorovací periskop PT4-15. Vezená zásoba [[munice]] činila 59 granátů. Na obou stranách věže byly otvory, umožňující střelbu do stran z osobních zbraní osádky, které byly za normální situace ucpány kolíky. Na levé straně věže byla instalována kopule velitele, vybavená poklopem, který zajišťoval přístup osádky do tanku. Po pravé straně této kopule byl druhý, menší poklop, určený hlavně pro nakládání munice. Celkem bylo vyrobeno 107 kusů tanku IS-1, výroba byla zastavena ve prospěch tanku [[IS-2]].
 
== Bojové užití ==
Tanky [[IS (tank)|IS]] byly zařazovány do samostatných gardových pluků těžkých tanků. Byly nasazeny jak na severní části fronty v [[Pobaltí]], tak i na jihu - jejich první nasazení proběhlo během Korsuňsko-Ševčenkovské operace. Jejich oponenty tvořily zejména tanky [[Tiger]] a [[Panther]], které měly převahu při střelbě na větší vzdálenost. Tanky IS-1 sice dokázaly bojovat s poslední generací německých tanků, ovšem bez možnosti získání tolik potřebné převahy. Nedostačující bojové výsledky tanků IS-1 utvrdily sovětské velení ve správnosti myšlenky vyzbrojení těžkého tanku kanónem ráže 122 mm a tak byly u jednotek postupně nahrazovány novými tanky [[IS-2]].
 
 
{{Bojové-vozidlo-pahýl}}
Neregistrovaný uživatel

Navigační menu