Drtič: Porovnání verzí

Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Odebráno 501 bajtů ,  před 14 lety
rv spamu
(rv spamu)
{{Upravit}}
[[Soubor:grider.jpg|thumb|Drtič z polykarbonátuna koření]]
'''Drtič''' či '''drtička''' je mechanické zařízení, určené k rozmělňování organickýchmateriálu materiálůna menší kusy působením síly. Typově podobným zařízením je [[mlýn]], u něhož se však obvykle předpokládá rozmělnění až na na prach a to především díky absenci jehlanů, které jsou viditelné na přiložené fotografii. Drtič svou velikostí odpovídá navrženému konceptu osobního mlýnku. Toto zařízení lze vyrobyt z mnoha materiálů jako je drevo, kov, plast nebo jejich kombinací.Vyobrazený drtič je vyroben z polykarbonátu. Tyto výrobky se zpravidla používají na drcení bylin nebo jiného koření.
 
Technické řešení tohoto výrobku vychází již ze Starověku, kdy se podobně drtily za pomoci mlýnských kamenů rozlicné suroviny(organické i anorganické). Díky jehlanům v mlecím ústrojí lze toto drcení připodobnit k drtičům kamene, kde lze podobně nastavit výslednou hrubost mletého materiálu..
 
Obvyklým technickým řešením je dvojice otáčejících se válců, mezi něž padá drcený materiál. Ten je vtahován mezi válce a drcen na menší kusy. Na tomto principu pracují například drtiče kamene.
 
 
788

editací

Navigační menu