Source (firma)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Source
Logo
Logo
Sandál Source, pánská verze modelu Gobi
Sandál Source, pánská verze modelu Gobi
Základní údaje
Právní forma company
Charakteristika firmy
Produkty shoe store
Identifikátory
Oficiální web sourceoutdoor.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Source (hebrejsky: שורש‎, někdy též Source Outdoor, dříve Source Vagabond Systems) je izraelská společnost specializující se na výrobu outdoorových sandálů a hydratačních systémů. Firma sídlí v severoizraelském městě Tirat Karmel, kde jsou její produkty rovněž vyráběny.

Historie

S nápadem odolných a pohodlných outdoorových sandálů přišli koncem 80. let 20. století manželé Gillovi z Izraele poté, co se vrátili po putování po Jižní Americe. Po návratu navrhli specifický design křížení pásků sandálů ve tvaru písmene „X“, který si patentovali v Izraeli a ve Spojených státech.[1] Následně počátkem 90. let založili společnost Source Vagabond Systems (dnes jen Source či Source Outdoor), s níž se snažili penetrovat izraelský trh, což však z počátku nebylo snadné. Jejich sandále se postupně rozšířily mezi izraelskými baťůžkáři a po úspěchu na izraelském trhu firma expandovala i do Severní Ameriky a Evropy. Z původně provizorní výrobny s jedním šicím strojem v Tel Avivu se společnost přemístila do města Tirat Karmel (asi 5 kilometrů jižně od Haify), kde má více než 200 zaměstnanců.[1][2]

Kromě sandálové obuvi vyrábí firma Source rovněž hydratační systémy v podobě vodních vaků určených do batohů.[1] Ty jsou v případě batohů podporující tento systém umístěné uvnitř batohu a je z nich vyvedena hadička, která je připevněna k popruhu batohu. Uživatel s tímto systémem tak může pít za chůze, aniž by otevíral nádobu s vodou. Hydratační systém firmy Source využívá například izraelská armáda[3] nebo námořní pěchota Spojených států.[4]

Reference

  1. a b c TSOREF, Ayala. Source sandals – the shoe that changed backpacker fashions around the world [online]. Haaretz, 2005-05-13 [cit. 2013-07-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. About Us [online]. Source Outdoor [cit. 2013-07-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. Factsheet: Boycott Campaign: Mountain Equipment Co-op [online]. CJPME [cit. 2013-07-13]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. SEK Solutions to Supply AquaSource Water Tanker to USMC [online]. Soldier Systems, 2012-08-17 [cit. 2013-07-13]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy